SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Tomasz Dylak: zgrupowania w Gostyniu i dwa turnieje
Tomasz Dylak: zgrupowania w Gostyniu i dwa turnieje

Tomasz Dylak: zgrupowania w Gostyniu i dwa turnieje

0
0

Po znakomitym występie w kwalifikacjach olimpijskich we Włoszech, trener reprezentacji Tomasz Dylak ze swoimi asystentami kontynuują przygotowania do Igrzysk w Paryżu. Trwa zgrupowanie w Gostyniu, a następnie Polki startować będą w turniejach w Kownie i Porto.

– Oczywiście zawodniczki rywalizujące w kwalifikacjach w Busto Arsizio mają wolne, a inne pięściarki przygotowują się do Mistrzostw Europy i drugich światowych kwalifikacji – powiedział trener Tomasz Dylak.

Start w Igrzyskach Olimpijskich zagwarantowały sobie Julia Szeremeta w kategorii 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg. Nasze zawodniczki powalczą jeszcze o nominacje w wagach 50 kg, 54 kg, 60 kg.

– Za wcześnie mówić o składach, choć mamy wytypowane kandydatki do startu w Belgradzie i Bangkoku. Jesteśmy pod wrażeniem pracy, jaką na treningach wykonują nasze zawodniczki – mówi selekcjoner Tomasz Dylak.

W zawodach na Litwie (21-23 marca) startować będą Sandra Kruk 60 kg i Oliwia Toborek 75 kg, a w Porto (28-30 marca) Nikola Prymaczenko 52 kg, Wiktoria Rogalińska 54 kg, Żaklina Kociołek 57 kg, Sandra Kruk 60 kg, Barbara Marcinkowska 70 kg.

Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn odbędą się od 18 do 28 kwietnia.