SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Trener kadry młodzików Robert Osmólski: pokazało się kilku fajnych bokserów
Trener kadry młodzików Robert Osmólski: pokazało się kilku fajnych bokserów

Trener kadry młodzików Robert Osmólski: pokazało się kilku fajnych bokserów

0
0

Bardzo zadowolony po turnieju Fight Club Baltic Cup w Koszalinie był selekcjoner reprezentacji Polski młodzików Robert Osmólski:

– Pokazało się kilku fajnych bokserów i chciałbym sprawdzać wszystkich, a najlepiej jak byłoby ich po 4 wagach.

– Dlatego zapraszam kluby oraz kadry wojewódzkie do współpracy, żeby była rywalizacja i wiadomo, z tego będą wyniki międzynarodowe – powiedział trener Robert Osmólski.

W koszalińskich zawodach, organizowanych przez miejscowy Fight Club, rywalizowało prawie 300 pięściarzy z 7 krajów i 37 klubów, którzy w ciągu 2 dni stoczyli około 200 pojedynków na 2 ringach. To było święto boksu olimpijskiego na Pomorzu Zachodnim.

– Po dwie walki wygrali Dominik Adamski, Martin Materla, Igor Jagiełło, Antoni Wilkoszyński, Aleks Mikołajczyk, Filip Dopierała, Marcel Miszker, uznany za objawienie turnieju Dawid Zawodny. Po jednym zwycięstwie odnieśli Brajan Czarnecki, Jan Kilik i Natan Styczek – dodał szkoleniowiec kadry narodowej.

– Na kwiecień zaplanowane są treningi i starty w klubach, a następnie dwumecz z Włochami oraz spotkanie z Łotwą w Kętrzynie w maju, a także turniej w Bratysławie w czerwcu – przyznał Robert Osmólski.

Mistrzostwa Europy U-14 odbędą się w lipcu we włoskim mieście Assisi. Najstarszym rocznikiem jest 2010. W Italii tytułu mistrzowskiego bronić będzie Amelia Urban z kadry prowadzonej przez trenerką Karolinę Koszewską.