SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Koluchstyl
  3. Turniej za Turniejem w Koluchstyl
Turniej za Turniejem w Koluchstyl

Turniej za Turniejem w Koluchstyl

0
0

6 kwietnia w Werbkowicach, w województwie lubelskim, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Koluchstyl juniorów, młodzików i kadetów. Patronami honorowymi zawodów byli Wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska oraz prezydent Światowej Organizacji Koluchstyl, twórca dyscypliny Wiesław Koluch. W zawodach startowało około 100 zawodników z klubów – UKS Sportów Walki Werbkowice, UKS Aktywni Tomaszowice, UKS Niska Warszawa, UKS Sportów Walki Dojo Skorupa, Akademia Sztuk Walki Siedlce Jacek Szymański, Termintor Wysoki, Sokół Lublin, Klub Sportowy  Sumo Koluch i Szkoła Podstawowa Malice. Organizatorem mistrzostw byli UKS Sportów Walki Werbkowice i Światowa Organizacja Koluchstyl. Warto dodać, że prezes  UKS Sportów Walki Werbkowice Zdzisław Wołos to aktywny działacz w polskiej dyscyplinie, obecnie jeden z najbardziej zaangażowanych trenerów Koluchstyl.

Klub Sportowy Sumo Koluch na zawodach zaprezentował się tym razem w okrojonym składzie. Ewa Majewska uplasowała się na drugim miejscu w kategorii  54 kg.

Zawody Koluchstyl cieszą się popularnością szczególnie wśród młodzieży i dzieci. Przybywają coraz to nowe kluby, coraz więcej osób chce trenować polską sztukę walki. Wiosenny czas bardzo sprzyja organizacji różnych turniejów. W najbliższą sobotę w Kleosinie odbędą się XVI MP Seniorów i III MP Służb Mundurowych, 9 maja – VII Turniej Młodzi Wojownicy Podlasia, a w czerwcu Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Warszawie. Również w tę sobotę, w Ułan Bator odbędą się Mistrzostwa Mongolii w Koluchstyl. Przyznać trzeba, że Mongołowie bardzo ambitnie podchodzą do Koluchstyl. Systematycznie organizowane są tam zawody. Bardzo chętnie biorą udział  w seminariach szkoleniowych w Polsce. W maju do Białegostoku przyjadą nawet mongolskie dzieci z zamiarem wzięcia udziału turnieju Młodzi Wojownicy Podlasia. W sierpniu w Ułan Bator odbędą się IV Mistrzostwa Świata w Koluchstyl.

Serdeczne podziękowania za sprawny przebieg zawodów skierowane są m.in. do  organizatora Zdzisława Wołosa, Sławomira Dudka z Zamościa, Krzysztofa Boryca z Lublina, Ireny i Jana Bajenów z Warszawy oraz sędziów z KS Sumo Koluch – Edwarda Kolucha, Kamila Zwolińskiego, Michała Podbielskiego i Grzegorza Cwaliny.

Podziękowania za wsparcie finansowe skierowane są do firmy Krex i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.