SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. „WYJDĘ TAM PO WSZYSTKO” – ARTUR SZPILKA GOTÓW NA STARCIE Z ARKIEM WRZOSKIEM
„WYJDĘ TAM PO WSZYSTKO” – ARTUR SZPILKA GOTÓW NA STARCIE Z ARKIEM WRZOSKIEM

„WYJDĘ TAM PO WSZYSTKO” – ARTUR SZPILKA GOTÓW NA STARCIE Z ARKIEM WRZOSKIEM

0
0

Artur Szpilka powróci do okrągłej klatki już 11 maja podczas gali XTB KSW 94.

Artur Szpilka w ostatnim czasie borykał się z kontuzją kręgosłupa, która dwa razy doprowadziła do odwołania jego pojedynku z Arkadiuszem Wrzoskiem. Teraz popularny „Szpila” zmierzy się ostatecznie z Arkiem i nie kryje, że będzie to dla niego poważne wyzwanie.

– Bardzo go szanuję jako zawodnika, sportowca, ponieważ mistrzem świata w kickboxingu nie zostaje się od tak – mówi Szpilka. – Trzeba naprawdę dużo poświęcić w tym sporcie. W MMA idzie też bardzo fajną drogą. Jest dla mnie wielkimi wyzwaniem.

Były pięściarz nie kryje radości z faktu, że wreszcie dojdzie do jego pojedynku z Arkadiuszem Wrzoskiem. Artur Szpilka wywodzi się z boksu, a Arek Wrzosek z kickboxingu. Obaj sprawdzą się jednak z sobą w świecie MMA, w którym pozostają niepokonani.

– Arek warsztat na pewno ma troszkę większy – przyznaje Artur. – Wiem, ile waży noga i też wiem, ile ważą ręce i wiem, która droga jest trochę krótsza, więc sam jestem ciekaw, jak to wszystko się potoczy.

Szpilka zapowiada, że nastawia się na mocną walkę, w której żadna ze stron nie odpuści.

– Wychodzę do walki zrobić robotę, a nie jak kiedyś, gdy myślałem o wszystkim, tylko nie o starciu. Stanę na przeciwko silnego, bardzo mocno kopiącego zawodnika i tak jak on, też wyjdę tam po wszystko. Wychodzę wygrać i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to osiągnąć. Co będzie, to będzie. Wygra lepszy i to jest fajne.

W ostatnim starciu Artur Szpilka zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim i posłał go na deski. Artur w klatkach stoczył do tej pory trzy pojedynki i wszystkie wygrał.

Do walki Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem dojdzie już 11 maja podczas gali XTB KSW 94 w ERGO ARENIE.