SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Zapasy
  3. ZAPASY: Selfie z Mistrzem – Radom 2016
ZAPASY: Selfie z Mistrzem – Radom 2016

ZAPASY: Selfie z Mistrzem – Radom 2016

0
0

W dniu 29.10.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych Radomiu odbyły się zawody zapaśnicze z cyklu Radomskiej Ligii Zapaśniczej.

Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Radomiu, a zarazem uczestników programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci” i był to szczególny dzień, gdyż po raz pierwszy rywalizowali w walce zapaśniczej, jak również w tym dniu odbyło się spotkanie w ramach programu Polskiego Związku Zapaśniczego i projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Selfie z Mistrzem” z Łukaszem Fafińskim – wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata.

Łukasz Fafiński jest obecnie trenerem w klubie RCSZ Olimpijczyk Radom oraz nauczycielem klasy sportowej o profilu zapaśniczym. Młodzież wysłuchała opowiadania zawodnika/trenera o początkach swojej przygody z zapasami. Łukasz Fafiński zaprezentował zdobyte medale i puchary. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice zawodników i nauczyciel wychowania fizycznego z PSP 32 pani Aneta Stefańska.

Następnie dziewczęta i chłopcy wspólnie z mistrzem przygotowywali się do zawodów uczestnicząc w rozgrzewce. Mistrz zapasów udzielił im wielu rad jak trenować i walczyć, a podczas walk kibicował im z narożnika maty. W czasie spotkania zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Młodzi zapaśnicy z uśmiechami na twarzy i medalami opuszczali mury hali sportowej.