SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Zapasy
  3. Zbigniew Baranowski z paszportem do Paryża
Zbigniew Baranowski z paszportem do Paryża

Zbigniew Baranowski z paszportem do Paryża

0
0

Zbigniew Baranowski (Atletyczny Klub Sportowy Białogard) z paszportem do Paryża.

Stambuł – Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich – zapasy styl wolny, na tureckich matach we wspaniałym stylu reprezentant Polski wywalczył olimpijski paszport w kategorii do 97 kg.

W pojedynku decydującym o wyjeździe na turniej czterolecia Zbigniew Baranowski wzniósł się na wyżyny swoich możliwości zwyciężając w ostatnich sekundach z Chińczykiem Awusayimana Habilę, który w ćwierćfinale sprawił dużą niespodziankę eliminując z turnieju multimedalistę ME, Węgra Władisława Bajcajewa.

Polski zapaśnik rozpoczął turniej od zdecydowanej wygranej (przez przewagę techniczną) na reprezentantem Turkmenistanu, Shatlyką Hemaljajewem, by w boju ćwierćfinałowym zwyciężyć na punkty (4:2) Włocha, Benjamina Honisa.

Po wywalczeniu kwalifikacji przez Angelinę Łysak, Wiktorię Chołuj (koleżanki klubowej Zbyszka) oraz Arkadiusza Kułynycza, białogardzianin jako pierwszy przedstawiciel stylu wolnego dołącza do zapaśniczej rodziny olimpijskiej, która wystąpi w Paryżu.

Naszemu olimpijczykowi oraz całemu sztabowi szkoleniowemu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za kapitalny występ na tureckich matach.

Na tym jednak nie koniec zapaśniczych emocji, bowiem jutro o spełnienie olimpijskich marzeń w repasażach kategorii do 86 kg powalczy Sebastian Jezierzański.