SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Zuzanna Gołębiewska: o tytule mistrzowskim zadecydowała ostatnia runda
Zuzanna Gołębiewska: o tytule mistrzowskim zadecydowała ostatnia runda

Zuzanna Gołębiewska: o tytule mistrzowskim zadecydowała ostatnia runda

0
0

– Po dwóch runda był remis, więc o tytule zadecydowała ostatnia – mówi Zuzanna Gołębiewska, który po raz 2 z rzędu została Mistrzynią Polski Kadetek. W poprzednim roku zwyciężyła w kategorii 57 kg, a tym razem w 54 kg.

W pojedynku o złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałbrzychu Zuzanna Gołębiewska pokonała Oliwię Wasiakowską, broniącą tytułu w 54 kg.

– Moim zadaniem w 3 rundzie było pokazanie swojej wytrzymałości i uderzanie szybkich, celnych ciosów – powiedziała Zuzanna Gołębiewska, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kadetek w kat. 54 kg.

Na Mistrzostwach Polski Kadetek 2024, uczennica liceum ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi i sportowymi o profilu wojskowym w Wałbrzychu stoczyła 3 zwycięskie walki.

– Ćwierćfinałowa z Nikolą Skowron i półfinałową z Nikolą Domalewską wygrałam na punkty po 5:0. Z tą drugą zawodniczką miałam okazję już stoczyć trzy pojedynki. Natomiast Oliwię Wasiakowską pokonałam w finale 3:2. Z Oliwką bardzo dużo sparowałam na kadrze, dlatego była to najcięższa walka, gdyś znałyśmy swoje style – powiedziała Zuzanna Gołębiewska, w której narożniku byli starszy brat, reprezentant Polski Bartosz Gołębiewski i ojciec-trener Grzegorz Gołębiewski.

Co ciekawe, w wadze 48 kg brązowy medal OOM 2024 wywalczył brat bliźniak Zuzanny, Jakub Gołębiewski. – Bartek jest utytułowanym pięściarzem, natomiast Kuba trenuje i startuje od samego początku razem ze mną. Tata miał styczność z karate i potem nas zaraził pasją do sportów walki.

Opowiadając o przygotowaniach do MP, Zuzanna Gołębiewska zwróciła uwagę na problemy ze zdrowiem.

– Przez kilka tygodni nie mogłam trenować. Złapała mnie straszna grypa. Nie miałam siły wstać z łóżka, przy większym wysiłku dusiłam się kaszlem. Już teraz jest w porządku, jednak czuję, że jeszcze nie wyleczyłam tego do końca. Moim celem na ten rok jest zdobycie złotego krążka na Mistrzostwach Europy w Sarajewie – stwierdziła Zuzanna Gołębiewska.