SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Akademickie Mistrzostwa Polski: wygrana Klaudii Cieślik w Gdańsku
Akademickie Mistrzostwa Polski: wygrana Klaudii Cieślik w Gdańsku

Akademickie Mistrzostwa Polski: wygrana Klaudii Cieślik w Gdańsku

0
0

Rywalizująca w kategorii -52kg Klaudia Cieślik (AWF Katowice) zwyciężyła w niedzielnych Akademickich Mistrzostwach Polski w Gdańsku. Obroniła tytuł wywalczony w turnieju w Pile.

Po trzech zwycięstwach w eliminacjach grupowych, w półfinale Klaudia Cieślik wygrała z Zuzanną Klimkiewicz, a w finale z Martą Kuraś.

Wśród kobiet po złote medale sięgnęły także: -48kg Zuzanna Woźniak, -57kg Karolina Siennicka, -63kg Oliwia Wątorek, -70kg Agata Pałka, -78kg Paulina Muszyńska i +78kg Wiktoria Lis.

W rywalizacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli: -60kg Dzmitry Zelianko, -66kg Krzysztof Klimkiewicz, -73kg Filip Bieliński, -81kg Oskar Rogalski, -90kg Dmitrij Janczylik, -100kg Jakub Bogdaniuk, +100kg Albert Sowa.

Klasyfikacja medalowa: 1. Akademia Wychowania Fizycznego Katowice 11 (2-5-4), 2. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków 4 (2-2-0), 3. Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa i Politechnika Warszawska po 4 (2-0-2).

Łącznie zawodniczki i zawodnicy stoczyli 395 walk, z których 40 skończyło się w golden score.

Medaliści AMP w judo:

-48kg 1. WOŹNIAK Zuzanna (AWF Warszawa) 2. GAJDAMAKIN Kaja (AWF Katowice) 3. KOŻUCH Oliwia (UŚ Katowice), GRZYWACZ Karina (AWF Katowice)

-52kg 1. CIEŚLIK Klaudia (AWF Katowice) 2. KURAŚ Marta (AWF Wrocław) 3. KLIMKIEWICZ Zuzanna (UM Łódź), ŚLĄZOK Wiktoria (AWF Katowice)

-57kg 1. SIENNICKA Karolina (PW Warszawa) 2. VOLOSHYNIUK Yana (AWF Kraków) 3. ROZENBAUM Magdalena (AWF Katowice), KOSTYRA Maryla (WANS Białystok)

-63kg 1. WĄTOREK Oliwia (AWF Kraków) 2. KONOPKA Aleksandra (ŚUM Katowice) 3. WOŚ Małgorzata (AWF Katowice), PONTEK Agata (AGH Kraków)

-70kg 1. PAŁKA Agata (UG Gdańsk) 2. BARON Wiktoria (AWF Katowice) 3. BRZYŃSKA Martyna (ANS Piła), JĘCZ Wiktoria (ANS Leszno)

-78kg 1. MUSZYŃSKA Paulina (AWFiS Gdańsk) 2. TUREK Aleksandra (AWF Kraków) 3. SZANIAWSKA Martyna (AWFiS Gdańsk), ZARYCHTA Paulina (AWF Wrocław)

+78 1. LIS Wiktoria (AWF Katowice) 2. GONSIOR Emilia (UO Opole) 3. LUDWICZAK Kalina (AMW Gdynia), GORETZKA Paulina (UO Opole)

-60kg 1. ZELIANKO Dzmitry (AWF Poznań) 2. BIEDRZYCKI Hubert (AWFiS Gdańsk) 3. ZAWADZKI Patryk (UŚ Katowice), MAŁOLEPSZY Adam (SGGW Warszawa)

-66kg 1. KLIMKIEWICZ Krzysztof (AWF Kraków) 2. FITYKA Mateusz (AWF Katowice) 3. JAFAR Jafar (WSIiZ Rzeszów), PIECZYŃSKI Hubert (UO Opole)

-73kg 1. BIELIŃSKI Filip (PWSZ Koszalin) 2. MOHYLNYI Davyd (AWF Katowice) 3. KOWALSKI Tomasz (GUMed Gdańsk), MATUSIAK Igor (AWF Warszawa)

-81kg 1. ROGALSKI Oskar (AWF Warszawa) 2. KRÓL Dominik (AWF Katowice) 3. LEPIANKA Bartosz (WUM Warszawa), SZATKOWSKI Konrad (AWF Wrocław)

-90kg 1. JANCZYLIK Dmitrij (UM Łódź) 2. EIDUKS Aleksander (UW Warszawa) 3. WSIKOWSKI Michał (WF Warszawa), SZANIAWSKI Bartosz (AWFiS Gdańsk)

-100kg 1. BOGDANIUK Jakub (WSEwS Warszawa) 2. SERWATKA Jakub (ANS Piła) 3. CHODAŃ Miłosz (PW Warszawa), JABŁONKA Jakub (UMCS Lublin)

+100kg 1. SOWA Albert (PW Warszawa) 2. RADZIK Andrzej (PO Opole) 3. SAWINIEC Bartosz (OSW Olsztyn), TWORZYDŁO Wiktor (PW Warszawa).