SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka: jesteśmy bardzo dobrymi organizatorami
Prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka: jesteśmy bardzo dobrymi organizatorami

Prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka: jesteśmy bardzo dobrymi organizatorami

0
0

– Jesteśmy bardzo dobrymi organizatorami, dlatego Europejska Unia Judo powierza nam kolejne duże zawody międzynarodowe. W najbliższych dniach kibice obejrzą w Polsce aż 5 turniejów rangi Pucharu Europy – mówi Jacek Zawadka, Prezes Polskiego Związku Judo.

W najbliższy weekend 13-14 kwietnia Puchar Europy Juniorów odbędzie się w Poznaniu. Z kolei na 20 kwietnia zaplanowany został Puchar Europy Weteranów w Warszawie.

W następnym miesiącu zapraszamy na następujące imprezy judo: 11 maja Puchar Europy w Kata w Radomiu, 18-19 maja Puchar Europy Kadetów w Bielsku-Białej, 25-26 maja Turniej Nadziei Olimpijskich – Puchar Europy Młodzików (EJU U15 Tour European Hopes) w Bielsku-Białej.

– Rozpoczynamy od PE juniorów i startu naszych kadrowiczów pod wodzą nowych trenerów Janusza Piechny i Michała Zelka. Przyjazd do Poznania awizowało wiele mocnych zagranicznych reprezentacji, a oczywiście my będziemy obserwowali naszych judoków i judoczki, wśród których mamy medalistów MŚ i ME. Bardzo liczymy, że wśród polskich juniorów znajdzie się liczna grupa kandydatów do rywalizacji w dniach 15-17 listopada w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile – powiedział Jacek Zawadka.

– Juniorzy wspierają starszych reprezentantów w ich przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wierzymy, że w 2028 roku to oni będą stanowili o sile reprezentacji Polski na IO – dodał szef polskiego judo.

Nowością jest PE Weteranów. Po Rydze, Warszawa jest drugim miejscem na „mapie” zawodów mastersów. – Jestem bardzo zadowolony, bowiem zgłosiło się 92 obcokrajowców i 53 Polaków. Łącznie 145 osób, a spodziewaliśmy się początkowo mniejszej liczby. To oznacza, że weterani powalczą na 3 matach. W swoim środowisku mają fantastyczne osoby, które pięknie promują judo i stołeczne zawody. Stanisław Pazgan, przedstawiciel mastersów w Zarządzie Polskiego Związku Judo, ze swoją grupą wykonuje świetną pracę – podkreślił Jacek Zawadka.

Swoją renomę ma PE Kadetów w Bielsku-Białej, zaś nowością w kalendarzu są turnieje dla młodzików oraz w judo kata.

– Prezydent EJU pan Toth mocno stawia na szkolenie od najmłodszych kategorii, stąd zawody w U-15. Frekwencje powinna być rekordowa. Tym bardziej, że na tym etapie nie są jeszcze potrzebne backnumbery, karty IJF itp. Dla najmłodszych szykujemy też fajną niespodziankę w postaci przyjazdu medalistów Igrzysk Olimpijskich. Zasada jest taka, że jednego dnia są walki, a drugiego szkolenie z osobami z Kodokan i Mistrzami w tej samej hali, ale inna mata. I na odwrót. Dlatego warto być z nami od piątku. Zdobycie Pucharu Europy u boku gwiazd judo to wielka dawka motywacji na kolejne lata treningów na tatami.

– Natomiast PE judo kata i Radom to idealne połączenie. Władze tego miasta i klubu Start mocno zaangażowały się w organizację zawodów – zaznaczył Prezes Polskiego Związku Judo.