SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Judo
  3. Aleksander Beta i Patryk Ciechomski walczą o awans do 1. Bundesligi
Aleksander Beta i Patryk Ciechomski walczą o awans do 1. Bundesligi

Aleksander Beta i Patryk Ciechomski walczą o awans do 1. Bundesligi

0
0

Jak co roku polscy judocy występują w lidze niemieckiej. Aleksander Beta i Patryk Ciechomski w barwach KSC ASAHI SPREMBERG rozpoczynają walkę o awans do 1. Bundesligi. Ich drużyna wznawia rozgrywki 10 września.

– Bardzo fajna społeczność i atmosfera. Celem naszego zespołu jest awans – powiedział Aleksander Beta (-66kg) przed szlagierowym meczem z TSV Bayer 04 Leverkusen.

KSC ASAHI zajmuje 2 miejsce w grupie północnej II ligi. Ten zespół wygrał 2 spotkania (komplet) i ma 4 punkty. Liderujący TSV Bayer 04 zgromadził 7 punktów w 4 spotkaniach.

Do tej pory klub Polaków wygrał z Herthą Walheim 9-4 i na inaugurację na wyjeździe z Braunschweiger JC 9-5. Nasi zawodnicy walczyli w tym pierwszym wymienionym meczu, rozegranym w czerwcu – Aleksander Beta wygrał z Erichem Klinsponem, a Patryk Ciechomski pokonał 2-krotnie Arthura Westerkampa.

Po zbliżającym się meczu z rywalem z Leverkusen Aleksandra Betę czekają starty w Pucharze Polski, a następnie w Mistrzostwach Polski w Katowicach.

– Na razie rywalizacja krajowa, stopniowo wchodzę w walki, bo miałem przerwę od maty. Była przede wszystkim po to, bym odnowił organizm i doleczył kontuzje, a także abym pierwszy raz prawdziwie odpoczął od maty i poświęcił więcej czasu bliskim. Chciałem także zrealizować marzenia, na które wcześniej nie było czasu m.in udział w Światowych Dniach Młodzieży i w pielgrzymce do Częstochowy – mówi judoka Gwardii Łódź.

Aleksander Beta i Patryk Ciechomski byli w drużynie Polski, która w kwietniu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Kazaniu.

źródło: Polski Związek Judo / Witold Wasilewski