Najbliższym długofalowym moim celem są Mistrzostwa Europy w 2017 roku w Polsce – mówi najstarszy reprezentant kraju 32-letni Łukasz Błach (-81kg).
– W najbliższym czasie wystartuję w Mistrzostwach Polski, zaś na początku grudnia czekają mnie Mistrzostwa Świata Wojska w Szwajcarii. Nie mam sprecyzowanych innych startów, bo wszystko zależy od formy, ale możliwe są występy w Pucharze Świata albo Grand Prix – powiedział Łukasz Błach.
Wrocławianin mówi, że nie wyklucza walki o Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wszystko zależy od tego jakie będzie zajmował miejsca w najmocniejszych turniejach – Grand Slam i Grand Prix. W 2020 roku będzie miał 36 lat.
– Nasza zapaśniczka Michalik w wieku 36 lat zdobyła medal olimpijski w Rio. Trzeba przełamywać kolejne bariery i stereotypy w sporcie – dodał Łukasz Błach.
W ostatnich dniach polscy judocy szykujący się do nowego sezonu trenowali z Hiromi Tomitą. – W przeszłości miałem okazję pracować z tym znakomitym fachowcem. Wszyscy znają jego wielką klasę – mówi judoka.
Bardzo zadowolony z treningów z Hiromi Tomitą był Paweł Zagrodnik. – Każdy trener ma swój styl i swoje podejście do walki, od każdego można się czegoś nauczyć. Styl trenera Tomity jest podobny do tego czego uczył mnie Marian Tałaj – powiedział.
Źródło: Polski Związek Judo





