SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Biało-Czerwoni sparowali z Kubańczykami w Kienbaum
Biało-Czerwoni sparowali z Kubańczykami w Kienbaum

Biało-Czerwoni sparowali z Kubańczykami w Kienbaum

0
0

Znakomici kubańscy bokserzy byli rywalami Polaków na międzynarodowym zgrupowanie w Kienbaum koło Berlina. W czwartek Biało-Czerwoni, pod wodzą trenera Grzegorza Proksy, wylatują do Włoch na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich.

– Nasi zawodnicy rywalizowali z bardzo silnymi pięściarzami m.in. z Kuby i Mongolii, ale także Niemiec, Panamy, Australii, Belgii – mówi selekcjoner Grzegorz Proksa.

Do zawodów kwalifikacyjnych w Busto Arsizio przygotowują się następujący polscy kadrowicze: 51 kg Jakub Słomiński, 57 kg Jarosław Iwanow, 63,5 kg Bartłomiej Rośkowicz, 71 kg Damian Durkacz, 80 kg Rafał Perczyński, 92 kg Mateusz Bereźnicki.

– W gronie przeciwników byli m.in. Mistrzowie Olimpijscy Arlen Lopez (80 kg) i Julio Cesat La Cruz (92 kg), ale też inni świetni bokserzy jak: Kubańczycy Alvarez (57 kg) i Cullear (71 kg) oraz Los Santos (71 kg) z Dominikany – przyznał szkoleniowiec.

– Środa jest ostatnim dniem zgrupowania w Kienbaum. czwartek z Berlina lecimy do Włoch. Na tym obozie każdy nasz pięściarz miał bardzo wartościowe sparingi – dodał Grzegorz Proksa.

Losowanie zawodów kwalifikacyjnych do IO odbędzie się 2 marca, a pierwsze walki 3 marca.

Drugie zawody eliminacyjne odbędą się za 3 miesiące w Tajlandii.