SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Trener Dariusz Kochanowski: rozpoczynamy cykl startów międzynarodowych
Trener Dariusz Kochanowski: rozpoczynamy cykl startów międzynarodowych

Trener Dariusz Kochanowski: rozpoczynamy cykl startów międzynarodowych

0
0

Dwa turnieje na Litwie i jeden w Czarnogórze – tak wyglądają najbliższe plany reprezentacji kadetów i juniorów, prowadzonych przez głównego trenera Dariusza Kochanowskiego. Niewiele ponad miesiąc pozostał do Mistrzostw Europy Juniorów w Chorwacji.

– Na początku marca sześciu juniorów wylatuje na bardzo mocno obsadzone zawody “Perła Adriatyku „w Budvie. Są to Oskar Grodzicki, Igor Soczówka, Wadim Konszewicz, Fabian Urbański, Igor Rondoś i Krzysztof Zakrzewski. Turniej potrwa do 11.03 – mówi trener Dariusz Kochanowski. W Czarnogórze kadrę poprowadzą Dariusz Gumowski i Tomasz Mróz.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kadetów Fabian Urbański (70 kg) zdobył złoty medal, jako pierwszy Polak w tej kategorii wiekowej. Po brąz sięgnęli Oskar Grodzicki (52 kg) i Igor Soczówka (54 kg).

– Inni kadrowicze w dniach 3-12 marca trenować będą w COS Giżycko, m.in. z Estończykami. Stamtąd w 7-osobowym składzie udadzą się do Wilna na mocny turniej im. Dana Pozniaka. Reprezentację poprowadzimy wspólnie z Cezarym Rzepnickim – powiedział Dariusz Kochanowski.

Szkoleniowiec dodał, że w obozie w Giżycku wezmą udział również kadeci. – Za nimi udany start Rumunii, zaś w dniach 20-23 marca powalczą w Kownie.

– Następnie juniorzy od 22 marca zjeżdżają na zgrupowanie do Giżycka, gdzie zaplanowane są ostatnie szlify – wspólnie z reprezentacjami Łotwy, Estonii i Litwy – przed Mistrzostwami Europy w chorwackim Porecu – przyznał trener Dariusz Kochanowski. Wylot na zawody 2 kwietnia.

Z kolei kadeci w klubach będą przygotowywać się Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.