SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Biało-Czerwoni wśród Mistrzów Olimpijskich i Świata w Porecu
Biało-Czerwoni wśród Mistrzów Olimpijskich i Świata w Porecu

Biało-Czerwoni wśród Mistrzów Olimpijskich i Świata w Porecu

0
0

Na zgrupowaniu w chorwackim Porecu, reprezentanci i reprezentantki Polski trenują z gwiazdami judo, Mistrzami Olimpijskimi i Świata. Trenerami naszych kadrowiczów są Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski.

– Camp w Porecu jest bardzo mocno obsadzony. Mamy tutaj sporo złotych i czerwonych backnumberów, czyli aktualnych Mistrzów Olimpijskich i Mistrzów Świata z takimi gwiazdami, jak Francuz Teddy Riner i Japonka Uta Abe na czele – mówi Jacek Kowalski, szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski.

Jak dodał, nasze judoczką maja doskonała możliwość posparować z potencjalnymi przeciwniczkami olimpijskimi.

– Angelika Szymańska, Wicemistrzyni Świata kategorii -63kg, miała już możliwość walki z przeciwniczką z finału MŚ w Abu Dhabi Holenderką Joanne van Lieshout, a także Laurą Fazliu, Andreją Leski, Miku Takaichi, Lubjana Piovesaną, Szofi Ozbas, Barbara Timo, Renata Zachova czy Katariną Kristo… Tak więc niemal cała czołówka jest w Chorwacji – powiedział Jacek Kowalski.

Była Mistrzyni Europy Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) również ma dużo bardzo dobrych zawodniczek ze swojej kategorii.

– Trenują w Porecu m.in. Guusje Steenhuis, Patricia Sampaio, Iriskhon Kurbanbayeva, Anna Olek, Metka Lobnik, Yelyzaveta Lytvynenko – dodał szkoleniowiec.

Rywalizacja w judo na Igrzyskach Olimpijskich we francuskiej stolicy rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia.