SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. Ćwierćfinał Jana Jurkiewicza w Foggi
Ćwierćfinał Jana Jurkiewicza w Foggi

Ćwierćfinał Jana Jurkiewicza w Foggi

0
0

Środa była pierwszym dniem zmagań juniorów w ramach Mistrzostw Europy w Foggi. Na planszach zaprezentowali się dziś floreciści i szablistki.

Ósme miejsce w turnieju floretowym zajął Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń). Torunianin po zwycięstwach nad Mihaiem Tanase z Mołdawii, Sebastianem Pallierem z Wielkiej Brytanii i Rafaelem Savinem z Francji musiał uznać wyższość późniejszego Mistrza Europy – Włocha Tommasso Marini. Walki o ćwierćfinał przegrali Piotr Borowiec (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Czartoryjski (AZS AWF Warszawa). Ten pierwszy także nie sprostał Mariniemu i zajął 11. miejsce, drugi nie zdołał pokonać Antona Borodacheva z Rosji, który odebrał później srebrny medal, i został sklasyfikowany tuż za kolegą. Rundę wcześniej odpadł czwarty z naszych reprezentantów, Maciej Bem (AZS AWF Poznań).

 

 

Mistrzynią Europy szablistek została, bez niespodzianki, Węgierka Liza Pusztai. Jej finałową rywalką była Rosjanka Alina Mikhailova a podium uzupełniły Caitlin Maxwell (Wielka Brytania) i Giulia Arpino (Włochy). Najwyższe miejsce z naszych reprezentantek zajęła Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec), która była 21. Po walkach tabeli z 64 z rywalizacji o medale odpadły Marta Okine (KS Karabela) i Julia Cieślar (ZKS Sosnowiec) a Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok) nie przebrnęła eliminacji grupowej.

WYNIKI
Floret mężczyzn
Szabla kobiet