SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. CZERWIEC W KSW
CZERWIEC W KSW

CZERWIEC W KSW

0
0

Siódma gala KSW w roku 2024 odbyła się 7 czerwca w Olsztynie. Organizacja po raz pierwszy w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru KSW 95 lokalny bohater i mistrz wagi koguciej Jakub Wikłacz starł się z Sebastianem Przybyszem, numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej. Obaj zawodnicy błyskawicznie i mocno rozpoczęli walkę. Kopnięcia i ciosy były wyprowadzane z obu stron. Wikłacz starał się wywierać presję, a Przybysz dynamicznie poruszał się po klatce. Obaj co chwilę wyprowadzali coraz mocniejsze ataki i ani na chwilę nie zwalniali tempa. W drugiej rundzie na twarzy mistrza pojawiły się rozcięcia i krew, ale walka dalej toczyła się w niesamowitym tempie. Nagle Jakub zaatakował frontalnym kopnięciem i zaraz po jego wyprowadzeniu złapał Przybysza w duszenie gilotynowe, którym zakończył walkę jako zwycięzca.

Podczas KSW 95 doszło do dziewięciu pojedynków, z których trzy zakończyły się przed czasem, w tym dwa przez poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Jakub Wikłacz i Dawid Kuczmarski zostali wyróżnieni za najlepsze poddanie wieczoru. Natomiast walka Sebastiana Przybysza z Jakubem Wikłaczem została wybrana najlepszym starciem gali.  

W czerwcu organizacja KSW zaprezentowała prawie całą kartę walk gali XTB KSW 97, która odbędzie się 20 lipca w Łodzi. Ogłosiła również, że we wrześniu pojawi się ze swoim wydarzeniem w Tarnowie.

Jednym z ważniejszych ogłoszeń minionego miesiąca było także poinformowanie o przedłużeniu współpracy z Salahdine’em Parnasse’em, podwójnym mistrzem KSW, który podpisał z polską marką nowy kontrakt.

W ostatnim miesiącu na platformie Viaplay pojawił się kolejny odcinek zza kulis KSW o Wojsławie Rysiewskim, dyrektorze sportowym organizacji.