SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. DROGA DO KSW 95 – JACEK GAĆ I MORGAN GBOLOU
DROGA DO KSW 95 – JACEK GAĆ I MORGAN GBOLOU

DROGA DO KSW 95 – JACEK GAĆ I MORGAN GBOLOU

0
0

W pierwszym starciu gali KSW 95 efektownie walczący były kickboxer Jacek Gać zmierzy się z debiutującym w okrągłej klatce Morganem Gbolou.

Gala KSW 95 jest już wyprzedana. Zapraszamy na galę KSW 96. Bilety już w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas gali w Olsztynie Jacek Gać wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi, aby stoczyć swoją czwartą zawodową walkę. Jacek „Siexa” Gać zadebiutował w KSW w starciu otwarcia gali XTB KSW 88 w Radomiu i zmierzył się z niepokonanym Michałem Gniadym. Świetny, pełen emocji pojedynek rozgrzał publiczność zgromadzoną w hali. Obaj zawodnicy od pierwszej sekundy walki poszli na niesamowitą wojnę w klatce. Obaj przeżywali w tym starciu trudne chwile. Obaj padali na deski, ale ostatecznie to Michał Gniady złapał w końcu rywala na macie w tzw. kurcyfiks i rozbił go ciosami. Po przegranej walce Jacek Gać napisał w mediach społecznościowych:

– Choć wynik tym razem nie był dla mnie korzystny, to wiem, że zyskałem równie dużo… Doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w najbliższym czasie i pozwoli mi rozwinąć skrzydła i lecieć jeszcze szybciej w kierunku, do którego zmierzam. Uznanie, bo po tylu wiadomościach i pięknych słowach od Was dotyczących walki i charakteru, naprawdę rezultat staje się drugoplanowy. Prawdziwych kibiców, którym z całego serca pragnę podziękować, bo o wsparciu, które dostałem nawet nie mogłem sobie pomarzyć.

Jacek Gać rozpoczął swoją przygodę z zawodowym MMA w roku 2022. Zanim wszedł do KSW walczył dwa razy i oba starcia wygrał szybko nokautując swoich rywali. Popularny „Siexa” rywalizował też wcześniej amatorsko. Jacek dysponuje również bogatą historią wyniesioną ze sportów uderzanych. Ma za sobą wiele starć stoczonych w boksie amatorskim i kickboxingu. Jest medalistą pucharu Polski K-1 i zawodowym mistrzem organizacji KKM.

Dla Morgana Gbolou walka na gali KSW 95 będzie debiutem w okrągłej klatce. Reprezentant Francji dysponuje większym doświadczeniem w zawodowym MMA od Jacka Gacia. Swoją przygodę z rywalizacją w klatkach rozpoczął w roku 2018. Walczył jednak rzadko, toczył po jednej konfrontacji w roku. Łącznie ma na swoim koncie sześć zawodowych pojedynków. Cztery z nich wygrał, a trzy razy kończył rywali przez nokaut lub poddanie. Gbolou walczył do tej pory nie tylko we Francji, ale również w Niderlandach i Szwajcarii. Teraz zadebiutuje w nad Wisłą i mówi, że jest gotów na każdego rywala. Przed zbliżającym się pojedynkiem zapowiada krótko swój występ: „Polsko, nadchodzę”!

Morgana Gbolou wejdzie do okrągłej klatki będąc po dwóch zwycięstwach z rzędu. Ostatni raz walczył w kwietniu tego roku i na gali Levels Fight League dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Po raz pierwszy w karierze zwyciężył starcie bijąc się na pełnym dystansie trzech rund.

Jacek Gać wszystkie swoje walki w MMA kończył już w pierwszej rundzie. Czy i tym razem jego pojedynek nie wyjdzie poza pierwszą odsłonę starcia? Przekonamy się już 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie.