SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. MICHAŁ MATERLA: „WALKA Z PIOTRKIEM JEST BARDZO NIEBEZPIECZNĄ RULETKĄ”
MICHAŁ MATERLA: „WALKA Z PIOTRKIEM JEST BARDZO NIEBEZPIECZNĄ RULETKĄ”

MICHAŁ MATERLA: „WALKA Z PIOTRKIEM JEST BARDZO NIEBEZPIECZNĄ RULETKĄ”

0
0

Michał Materla powróci do klatki podczas gali XTB KSW 92. Tym razem jego rywalem będzie specjalizujący się w nokautowaniu przeciwników Piotr Kuberski.

Michał Materla powróci do klatki po walce o mistrzowski pas wagi średniej. Podczas gali XTB KSW 89 zmierzył się z Pawłem Pawlakiem, ale po emocjonującym pojedynku musiał uznać wyższość czempiona.

– Nie ma nic lepszego, jak po przegranej walce wrócić i spróbować wygrać, żeby wejść na dobre tory – przyznaje Michał. – Wychodzę pełny optymizmu i mam nadzieję, że uda się przechylić szalę zwycięstwa na moją stronę.

Michał zna Piotra Kuberskiego i docenia jego umiejętności.

– Szacunek dla Piotrka za to, jaką jest osobą. Mam o nim same pozytywne myśli, ale jak sobie to głębiej przeanalizuję, to jest naprawdę kawał zawodnika. Znamy się, lubimy, szanujemy się. Mieliśmy kiedyś okazję wymieniać ciosy na naszych obozach sparingowych. Bardzo fajnie rozwija się jako zawodnik i z ogromną przyjemnością przywitam go w klatce po to, żeby go sprawdzić, jak to wygląda dzisiaj.

Michał jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. W MMA debiutował w 2003 roku, a na swoim koncie ma 43 stoczone pojedynki. W białym ringu i okrągłej klatce walczył już 30 razy – najwięcej ze wszystkich zawodników KSW. W roku 2012 zdobył mistrzowski pas wagi średniej i obronił go cztery razy. Szczeciński Berserker aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. Trzynaście razy poddawał swoich rywali, a dwanaście razy posyłał ich na deski.

– Dobrze się czuję jako zawodnik, mimo czterdziestu lat na karku. I nie mam problemu choćby z tym, żeby zawalczyć pięciorundowy bój z bardzo dobrym przeciwnikiem, więc mam nadzieję, że jeszcze tutaj chwilę zostanę.

Przed zbliżającym się starciem Michał mówi:

– Na tym poziomie walka z Piotrkiem jest bardzo niebezpieczną ruletką. Każdy z nas ma czym uderzyć, każdy ma umiejętności zapaśnicze, parterowe, więc ta walka może się zakończyć w każdej płaszczyźnie na jedną bądź na drugą stronę.

Do pojedynku Michała Materli z Piotrem Kuberskim dojdzie już 16 marca w Arenie Gorzów.