SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sylwetki wojowników
  3. DROGA DO XTB KSW 92 – WIKTOR ZALEWSKI I ADRIAN ZIELIŃSKI
DROGA DO XTB KSW 92 – WIKTOR ZALEWSKI I ADRIAN ZIELIŃSKI

DROGA DO XTB KSW 92 – WIKTOR ZALEWSKI I ADRIAN ZIELIŃSKI

0
0

Podczas gali XTB KSW 92 dojdzie do mocnego zderzenia w wadze półśredniej, w którym niepokonany Wiktor Zalewski zmierzy się z debiutującym w KSW byłym mistrzem organizacji FEN Adrianem Zielińskim.

Ostatnie bilety w sprzedaży na eBilet.pl

Wiktor Zalewski wejdzie do okrągłej klatki po raz trzeci w karierze. Ostatni raz walczył w niej podczas gali KSW 86 we Wrocławiu, kiedy to zmierzył się z Kacprem Koziorzębskim. Obaj zawodnicy zaprezentowali fantastyczną stójkową konfrontację, ale na początku drugiej rundy to Zalewski zaczął wywierać presję i w końcu trafił Kacpra, który upadł na matę. Już w parterze Wiktor rozbijał rywala ciosami, aż do akcji wkroczył sędzia i przerwał starcie. Dla 24-latka była to szósta wygrana w karierze i piąte zwycięstwo zdobyte przez nokaut.

Wiktor Zalewski idzie jak burza przez świat MMA. Na profesjonalną ścieżkę kariery wkroczył w roku 2021 i do dziś pozostaje niepokonany. Pochodzący z Płocka zawodnik trenuje na co dzień w Warszawskim Centrum Atletyki. Przed rozpoczęcie profesjonalnej kariery Wiktor walczył amatorsko, gdzie zdobył między innymi tytuł wicemistrza Polski Amatorskiej Ligi MMA. Na swoim koncie ma również grapplingowy tytuł mistrza Polski ADCC 2021.

Walka podczas gali XTB KSW 92 będzie dla Adriana Zielińskiego debiutem w okrągłej klatce, ale też 37. starciem w profesjonalnej karierze. W ostatnich latach Adrian rywalizował pod skrzydłami organizacji FEN, gdzie wywalczył mistrzowski tytuł wagi piórkowej i był pretendentem do pasa kategorii półśredniej. Ostatecznie zdecydował jednak, aby podjąć nowe wyzwanie, o czym obszernie napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych:

– To był naprawdę niesamowity czas, pełen emocji i wspaniałych walk. Spotkałem wielu utalentowanych zawodników i miałem okazję rywalizować w różnych naprawdę fajnych miejscach. Przeżyłem prawdziwą przygodę! Jednak teraz nadszedł czas na zmiany. Jestem przekonany, że tylko ci, którzy potrafią się dostosować i wprowadzać nowe elementy, osiągają prawdziwy rozwój. Dlatego postanowiłem zaszaleć i sprawić, że kolejna faza mojej przygody będzie jeszcze bardziej ekscytująca!

Adrian Zieliński jest doświadczonym zawodnikiem z bogatą historią nie tylko w MMA, ale również w muay thai i kickboxingu. W mieszanych sztukach walki rywalizuje od roku 2010. W tym czasie stoczył 26 pojedynków i 24 z nich wygrał. Zieliński jest wszechstronnym fighterem, który osiem razy posyłał przeciwników na deski, a sześć razy tryumfował przez poddanie. Wchodząc do KSW jest po dwóch zwycięstwach z rzędu.

Walka Wiktora Zalewskiego z Adrianem Zielińskim będzie klasycznym zderzeniem młodości z doświadczeniem. Kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji? Przekonamy się już 16 marca w Arenie Gorzów.