SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. ERGO ARENA PO RAZ DZIESIĄTY!
ERGO ARENA PO RAZ DZIESIĄTY!

ERGO ARENA PO RAZ DZIESIĄTY!

0
0

Organizacja KSW wraca do ERGO ARENY. Już w pierwszej połowie maja marka KSW ponownie zawita ze swoim wydarzeniem na granicę Gdańska i Sopotu.

Ostatnie bilety dostępne na eBilet.pl

Najbliższa gala będzie dziesiątym wydarzeniem organizacji, które zostanie przygotowane w ERGO ARENIE. Ostatnia, KSW 61, odbyła się tam w czerwcu roku 2021. Już 11 maja lider europejskiego rynku MMA wróci nad morze, tym razem z galą XTB KSW 94.  

Gdańsko-sopocka hala jest stałym punktem na mapie KSW, a jej historia nieodłącznie wiąże się z historią organizacji, która na przestrzeni wielu lat praktycznie co roku gościła nad morzem. Po raz pierwszy marka zawitała do ERGO ARENY w roku 2011 z galą KSW 16 i aż do roku 2016 cyklicznie przybywała w to miejsce. To tutaj w maju roku 2014 odbyła się jedna z najważniejszych gal w historii organizacji. KSW 27: Cage Time było bowiem wydarzeniem, które wprowadziło do organizacji okrągłą arenę walk. Biały ring przeszedł wtedy do historii, a publiczność miała okazję podziwiać zawodników w nowej, okrągłej klatce. Po roku 2016 kolejne wydarzenia na granicy Gdańska i Sopotu odbywały się co dwa lata. Organizacja powróciła nad morze w roku 2018 z KSW 44: The Game, w roku 2019 z galą KSW 49 i w roku 2021 z KSW 61.  

W trakcie wydarzeń w ERGO ARENIE przez ring i klatkę KSW przewinęło się wiele dużych nazwisk. Rywalizowali tam między innymi: Mamed Chalidow, Michał Materla, Jan Błachowicz, Łukasz Jurkowski, Salahdine Parnasse, Artur Sowiński, Marcin Różalski, Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot czy Karolina Kowalkiewicz. Na szali leżały też mistrzowskie tytuły i nie inaczej będzie podczas gali XTB KSW 94. W walce wieczoru dojdzie do mistrzowskiego starcia o pas wagi półśredniej. W pojedynku tym niepokonany dominator tej kategorii wagowej, Adrian Bartosiński, stanie do rywalizacji z numerem jeden rankingu dywizji półśredniej Andrzejem Grzebykiem. Na granicy Gdańska i Sopotu fani zobaczą również długo wyczekiwaną konfrontację w królewskiej kategorii wagowej pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem a Arturem Szpilką oraz starcie o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą, numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej, a Patrykiem Kaczmarczykiem, zajmującym drugie miejsce w zestawieniu.

Już 11 maja organizacja KSW napisze kolejny rozdział w historii gal zorganizowanych w ERGO ARENIE. I jak zawsze dostarczy kibicom niezapomnianą dawkę emocji i sportu na najwyższym poziomie.