SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. DROGA DO XTB KSW 94 – PATRYK TOŁKACZEWSKI I MICHAŁ TURYŃSKI
DROGA DO XTB KSW 94 – PATRYK TOŁKACZEWSKI I MICHAŁ TURYŃSKI

DROGA DO XTB KSW 94 – PATRYK TOŁKACZEWSKI I MICHAŁ TURYŃSKI

0
0

W jednej z pierwszych walka gali w ERGO ARENIE do okrągłej klatki powróci Patryk „Gleba” Tołkaczewski, aby przywitać debiutującego w niej Michała Turyńskiego.

Ostatnie bilety dostępne na eBilet.pl

Patryk Tołkaczewski wszedł do zawodowego świata MMA w zeszłym roku. Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 stanął do rywalizacji z Krzysztofem Głowackim, byłym pięściarskim czempionem organizacji WBO. Tołkaczewski rozpoczął walkę od mocnych kopnięć, ale zawodnicy szybko przeszli do potężnych wymian pięściarskich. Nagle „Gleba” obalił, jednak starcie szybko wróciło do stójki. Po kilku kolejnych akcjach Patryk ponownie przeniósł pojedynek na matę i tym razem zdobył dosiad. Z tej pozycji zaczął rozbijać Głowackiego, który niespodziewanie zaatakował z pleców mocnym lewym, którym znokautował Tołkaczewskiego. Po walce Patryk napisał w mediach społecznościowych:

– Taki jest sport. Gdyby wszystko było proste i bez ryzyka, to MMA nie miałoby w sobie blasku. (…) Ogromny szacunek dla Krzysztofa za przetrwanie presji, którą narzuciłem i obrócenie walki na swoją korzyść w ostatecznym rozrachunku. Na pewno nie składam broni. Porażka jest częścią tej gry i trzeba ją przyjąć, z czym absolutnie nie mam problemu, bo zrealizowałem swoje ogólne założenia na ten pojedynek.

Patryk wejdzie teraz do klatki MMA po raz drugi w karierze, ale przed debiutem w tej dyscyplinie sportu zebrał spore doświadczenie w pięściarstwie. Popularny „Gleba” ma za sobą udaną karierę w boksie amatorskim, w którym stoczył blisko 150 pojedynków. Był dwukrotnym mistrzem Polski i aż cztery razy walczył w finałach tych zawodów. Rywalizował też w mistrzostwach Europy juniorów. Tołkaczewski ma za sobą dwa zawodowe pojedynki w pięściarskim ringu. Pierwszą walkę zremisował, a w drugiej posłał na deski doświadczonego Pawła Sowika. Patryk zyskał rozgłos gromiąc rywali w brutalnych walkach na gołe pięści. „Gleba” wygrał pięć pojedynków na galach Gromdy i został zwycięzcą dziesiątego turnieju tej organizacji.

Dla Michała Turyńskiego walka na gali XTB KSW 94 będzie nie tylko debiutem w KSW, ale również w profesjonalnym świecie MMA. 37-latek ma za sobą bogatą karierę w sportach uderzanych. Przygodę z matą zaczął w wieku 17 lat od taekwondo. Następnie przeniósł się do kickboxingu, w którym pozostał po dziś dzień. Pierwsze sukcesy przyszły w roku 2009. Najpierw Michał dotarł do finału mistrzostw Polski K-1, w którym przegrał ze znanym z KSW Tomaszem Sararą. A następnie pokonał wszystkich rywali i wywalczył tytuł mistrza Polski low-kick. Dziś Michał jest między innymi wielokrotnym mistrzem Polski w różnych formułach kickboxerskich oraz zawodowym mistrzem Polski, zdobywcą pucharu świata i brązowym medalistą mistrzostw Europy. Jest także pierwszym Polakiem w historii, który wygrał walkę w prestiżowej kickboxerskiej organizacji Glory. W zawodowych ringach stoczył kilkadziesiąt pojedynków. Zdobył tytuł mistrza świata organizacji King of Kings. Wywalczył również tytuł mistrzowski organizacji WAKO oraz WKN. Michał zbierał doświadczenie nie tylko w Polsce. Rywalizował między innymi we Włoszech, Chinach, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii czy Brazylii.

Starcie Patryka Tołkaczewskiego z Michałem Turyńskim zapowiada się na ekscytującą, stójkową konfrontację, która może zakończyć się przed czasem. Co jednak sprawdzi się w niej lepiej – pięściarskiej umiejętności Tołkaczewskiego czy kickboxerskie Turyńskiego? Przekonamy się już 11 maja podczas gali na granicy Gdańska i Sopotu.