SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. ROBERT RUCHAŁA: „UPRAGNIONYM CELEM JEST PAS, KTÓRY UTRACIŁEM”
ROBERT RUCHAŁA: „UPRAGNIONYM CELEM JEST PAS, KTÓRY UTRACIŁEM”

ROBERT RUCHAŁA: „UPRAGNIONYM CELEM JEST PAS, KTÓRY UTRACIŁEM”

0
0

Podczas gali XTB KSW 94 do okrągłej klatki powróci Robert Ruchała, który będzie chciał odzyskać utracony tytuł wagi piórkowej.

Ostatnie bilety dostępne na eBilet.pl

W walce mistrzowskiej o tymczasowy pas wagi piórkowej Robert Ruchała, numer jeden rankingu tej kategorii wagowej, stanie do rywalizacji z Patrykiem Kaczmarczykiem, zajmującym drugie miejsce w zestawieniu.

– Uważam, że jestem tak przygotowany na Patryka, że nie widzę płaszczyzny, w której może mi zagrozić – mówi Robert. – W ciągu dziewięciu miesięcy zrobiłem ogromny progres i pokażę to 11 maja.

Walka Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem będzie nie tylko pojedynkiem mistrzowskim, ale również trzecim starciem tych zawodników. W pierwszej konfrontacji, do której doszło w boju amatorskim, Kaczmarczyk był górą. W rewanżu, który odbył się na gali KSW 64, to Ruchała okazał się lepszy i wyszedł z walki jako zwycięzca.

– Walczyliśmy z Patrykiem już dwa razy. W KSW biliśmy się pod koniec 2021 roku. W ponad dwa lata można zrobić ogromny progres i myślę, że ta walka będzie wyglądać całkowicie inaczej niż poprzednie starcie.

Po pojedynku z Kaczmarczykiem Robert wygrał trzy kolejne starcia, zdobył tymczasowy pas mistrzowski i stanął w szranki z Salahdine’em Parnasse’em, pełnoprawnym czempionem. W konfrontacji tej, która odbyła się w sierpniu zeszłego roku, musiał jednak uznać wyższość Francuza i po raz pierwszy w zawodowej karierze przełknął gorycz porażki. Teraz chce odzyskać tytuł.

– Patrzę na to jak na schody. Po każdym schodku muszę wejść, żeby do upragnionego celu znowu dojść. Tym upragnionym celem jest pas, który utraciłem.

Robert nie kryje radości, że będzie miał okazję zawalczyć przed ogromną publicznością zgromadzoną w ERGO ARENIE.

– W ERGO KSW napisało już kawał historii i cieszę się, że będę jej kolejną częścią, że będę tam mógł zostawić serce i dać dużo emocji kibicom, którzy tam przyjadą mnie dopingować. Będzie bardzo ciężka walka, dużo wymian. Wyjdę z niej jednak jako zwycięzca i zabiorę pas do Nowego Sącza.

Do pojedynku Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem dojdzie już 11 maja podczas gali XTB KSW 94.