SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Grand Prix Austrii: znakomity występ Pawła Drzymała
Grand Prix Austrii: znakomity występ Pawła Drzymała

Grand Prix Austrii: znakomity występ Pawła Drzymała

0
0

25-letni Paweł Drzymał (-81kg) podtrzymał medalową passę Polaków w zawodach najwyższej rangi w 2024 roku. Dzisiaj w Linzu zdobył srebrny medal w zawodach Grand Prix Austrii. Na 5 pozycji sklasyfikowana została Eliza Wróblewska (-70kg).

Były Młodzieżowy Wicemistrz Europy odniósł 5 zwycięstw w 6 walkach i po raz pierwszy stanął na podium GP. Wcześniej 2-krotnie zajmował 7 miejsce w Grand Slam.

Paweł Drzymał wygrał z Medicksonem Del Orbe Cortorrealem z Dominikany, potem z Węgrem Atillą Ungvarim, Czechem Adamem Kopeckym, Hiszpanem Alfonso Urquiza Solana i Japończykiem Joji Togo. W finale przegrał z Włochem Antonio Esposito.

Eliza Wróblewska triumfowała w rywalizacji z Koreanką Yu Hyeonji i Słowenką Kają Schuster, zaś w ćwierćfinale poniosła porażkę z Austriaczką Michaelę Polleres.

W repasażu Polka pokonała Szwajcarkę Alinę Lengweiler, zaś w pojedynku o brąz w dogrywce przegrała z Aleksandrą Samaradzić z Bośni i Hercegowiny.

W tej samej wadze -70kg Aleksandra Kowalewska wygrała z Niemką Samirą Bock i uległa Australijce Aoife Coughlan. Również bilans 1-1 miał w kategorii -73kg Ksawery Morka; pokonał Czarnogórca Jahję Nurkovicie i doznał porażki z Brazylijczykiem Viniciusem Ardiną.