SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy Juniorów: Klimczak i Chmielewska złotymi medalistkami, 5 medali Polaków
Puchar Europy Juniorów: Klimczak i Chmielewska złotymi medalistkami, 5 medali Polaków

Puchar Europy Juniorów: Klimczak i Chmielewska złotymi medalistkami, 5 medali Polaków

0
0

Kinga Klimczak (-52kg) i Kinga Chmielewska (-57kg) zdobyły złote medale, Michał Walenciak (-100kg) srebrny oraz Julia Bulanda (-57kg) i Daniela Badura (-63kg) brązowe w zawodach Pucharu Europy Juniorów, które odbyły się w Podgoricy.

Dwie z trzech walk Kinga Klimczak wygrała w dogrywce, w tym w półfinale z Węgierką Lucą Mamirą (8.25 min) i finale z Kanadyjką Evelyn Beaton (5.39 min).

Kinga Chmielewska zaczęła od 7-minutowej rywalizacji z Chorwatką Sejlą Skaljić, potem w półfinale wygrała z Julią Bulandą również w dogrywce i o złoto pokonała Słowenkę Jevgeniję Gajić.

Michał Walenciak m.in. w półfinale zwyciężył po 7.24 min Bułgara Dimitara Maleva, zaś o złoto uległ Słoweńcowi Vidowi Kavnikowi.

Z kolei w pojedynkach o brązowe medale Daniela Badura pokonała przed czasem Serbkę Dunję Sadiku, a Julia Bulanda – Włoszkę Indię Serafini.

Na 5 miejscu w czarnogórskiej stolicy uplasował się Fabrycjusz Tarkowski (-81kg). Zaczął zawody od porażki w dogrywce, potem odniósł trzy zwycięstwa w repasażach, zaś o brąz przegrał z Serbem Vasilije Grujiciciem.

Również 5 był Damian Kubiak (-100kg) z bilansem walk 2-2. W półfinale nie sprostał Kavnikovi, a o medal przegrał z Vidakiem Maljeviciem z Bośni i Hercegowiny.

7 lokaty w PE Juniorów zajęli Magda Glubiak (-70kg) i Mikołaj Kaczorek (-81kg).

Natomiast po wczorajszym srebrnym medali Pawła Drzymała (-81kg) w seniorskim Grand Prix Austrii, w niedzielę bez powodzenia w Linzu startowali: -90kg Jakub Pankowski i +78kg Kinga Wolszczak.