SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Grand Slam Turcji: 7 miejsce Arlety Podolak w Antalyi
Grand Slam Turcji: 7 miejsce Arlety Podolak w Antalyi

Grand Slam Turcji: 7 miejsce Arlety Podolak w Antalyi

0
0

Kolejny dobry i nieźle punktowany start Arlety Podolak (-57kg) w turnieju rangi Grand Slam. Wczoraj w tureckiej Antalyi zajęła 7 miejsce, wygrywając 2 z 4 walk.

Reprezentantka Polski pokonała po 4 minutach Argentynkę Brisę Gomez i przed czasem Chorwatkę Tiheą Topolovec, co dało jej awans do najlepszej ósemki.

W ćwierćfinale Arleta Podolak przegrała przez ippon z Chinką Cai Qi, a w walce repasażowej na początku dogrywki poniosła porażkę z Niemką Seiją Ballhaus.

Marcowe występy w zawodach Grand Slam Arleta Podolak zaczęła brązowym medalem w Taszkencie i zakończyła 7 lokatą w Antalyi. Zdobyła łącznie 860 punktów, przybliżając się do awansu na Igrzyska w Paryżu.

W piątek w tej samej kategorii -57kg walczyła Julia Kowalczyk, ale przegrała z Gwinejką Marianą Esteves. Z kolei w wadze -52kg Aleksandra Kaleta wygrała z Akhliyą Muminovą z Tadżykistanu i przegrała z Chinką Zhu Yeqing.

W sobotę startować będą: -63kg Natalia Kropska, -70kg Aleksandra Kowalewska, -73kg Adam Stodolski i Ksawery Morka, a w niedzielę: -81kg Paweł Drzymał, +100kg Kacper Szczurowski i Grzegorz Teresiński, -78kg Beata Pacut-Kłoczko i +78kg Urszula Hofman.