SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy Juniorów: Miłosz Kłos – zmotywowany po poznańskim debiucie
Puchar Europy Juniorów: Miłosz Kłos – zmotywowany po poznańskim debiucie

Puchar Europy Juniorów: Miłosz Kłos – zmotywowany po poznańskim debiucie

0
0

Po ubiegłorocznym debiucie, który nie przyniósł sukcesu, Miłosz Kłos (+100kg) przygotowuje się do drugiego swojego startu w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu (13-14 kwietnia). Do wielkopolskiej stolicy pojedzie jako Mistrz Polski Juniorów.

W opolskich MPJ Miłosz Kłos wygrał wszystkie walki przed czasem, tj. w ćwierćfinale z Marcinem Walenciakiem, półfinale z Danielem Chamerskim i finale z Kacprem Góralczykiem.

– W turnieju startowali wszyscy możliwi przeciwnicy. W pierwszej walce skontrowałem przeciwnika i wykonałem rzut ura-nage. Drugi pojedynek zakończyłem osoto-gari. W finale wykonałem natomiast ouchi-gari – mówi Miłosz Kłos z UKS 6 Piła.

19-letni (ur. 1 maja 2004 roku) podopieczny trenerów Józefa i Tomasza Jopków trenuje judo już 12 lat, tzn. od początku podstawówki. Jest także żołnierzem zawodowym, a podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Wojska Polskiego szeregowy Miłosz Kłos z 100 Batalionu Łączności zajął 5 miejsce.

– Kolejny celem jest Puchar Europy Juniorów w Poznaniu. Rok temu w moim debiucie lepszy okazał się rywal z Francji Georgi Dadiani. Takie sytuacje są dla mnie motywacją do cięższej pracy i doskonalenia umiejętności – powiedział Miłosz Kłos.

W poprzednich latach judoka z Piły startował m.in. w Mistrzostwach Europy Kadetów oraz EYOF. W tym sezonie, poza juniorskimi ME i MŚ, w rodzinnym mieście Miłosza Kłosa odbędą się w listopadzie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

– Moje oczekiwania względem nadchodzącego turnieju w Poznaniu i kolejnych zawodów są wysokie. Dlatego skupiłem się na treningu, by zrealizować założone cele – dodał reprezentant Polski, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, klasa o profilu technik pojazdów samochodowych.