SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Grand Slam Uzbekistanu: życiowy sukces Arlety Podolak!
Grand Slam Uzbekistanu: życiowy sukces Arlety Podolak!

Grand Slam Uzbekistanu: życiowy sukces Arlety Podolak!

0
0

W wieku 30 lat Arleta Podolak, była Mistrzyni Świata Juniorek, po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów rangi Grand Slam. W stolicy Uzbekistanu, Taszkiencie wygrała 4 z 5 walk, m.in. z Rafale Silvą oraz Kajsą Kajzer, i zdobyła brązowy medal.

Arleta Podolak walczyła dzisiaj znakomicie, pokonując m.in. rozstawioną z jedynką Rafaelę Silvą. Brazylijka to Mistrzyni Olimpijska z 2016 roku oraz Mistrzyni Świata z 2013 i 2022 roku.

Judoczka TS Gwardia Warszawa wygrała wcześniej z reprezentantką gospodarzy Yulyaną Meksetbayeva, zaś w ćwierćfinale okazała się lepsza od Słowenki Kajsy Kajzer, byłej Wicemistrzyni Europy.

W półfinale Polka przegrała ze starszą od siebie o 2 lata Francuzką Priscillą Gneto, która ma w dorobku m.in. Mistrzostwo Europy i brąz olimpijski.

W pojedynku o brąz Arleta Podolak rywalizowała z Niemką Seiją Ballhaus, byłą Młodzieżową Mistrzynią Starego Kontynentu. Nasza zawodniczka wygrała na początku dogrywki.

W poprzednich latach w Grand Slam Arleta Podolak zajmowała najwyżej 5 miejsce – w 2016 roku we Francji, w 2022 w Izraelu, a także w 2023 w Kazachstanie.

W piątek w Uzbekistanie walczyły też inne podopieczne głównego trenera reprezentacji Jacka Kowalskiego: Aleksandra Kaleta (-52kg) pokonała Azerkę Aydan Valiyevą i przegrała o ćwierćfinał z utytułowaną Francuzką Amandine Buchard. Natomiast Julia Kowalczyk (-57kg) uległa 2-krotnej Wicemistrzyni Świata z lat 2022-23 Japonce Haruce Funakubo.