SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Polski Kadetów: ponad pół tysiąca zgłoszeń do turnieju w Piasecznie
Puchar Polski Kadetów: ponad pół tysiąca zgłoszeń do turnieju w Piasecznie

Puchar Polski Kadetów: ponad pół tysiąca zgłoszeń do turnieju w Piasecznie

0
0

Ponad pół tysiąca judoczek i judoków zostało zgłoszonych do Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w podwarszawskim Piasecznie. Turniej odbędzie się w sobotę 2 marca w hali sportowej GOSiR.

Na liście startowej jest liczna grupa m.in. złotych i srebrnych medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszalinie.

Między innymi w kategorii -44kg wystąpią Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski, siostry Natasza i Nina Potok, a także Mistrzyni i Wicemistrzyni z -40kg Sandra Walendzik i Nicola Skubel.

W -48kg rywalizować będzie mistrzyni kraju Barbara Twarowska, a wicemistrzyni tej wagi Michalina Miszewska jest zgłoszona w -52kg. Z kolei w -57kg spotkają się m.in. Mistrzyni Polski tej wagi Emilia Bielawska i Wicemistrzyni Polski -57kg Liwia Czupkowska.

W Piasecznie powalczą też m.in. srebrne medalistki zeszłorocznych MP Magdalena Schenk -63kg i Nicole Widłak +70kg.

W Pucharze Polski wystąpią również np. złoty medalista MP 2023 Jakub Kurowski -60kg, srebrni Ksawery Mosing 46 kg (w Pucharze w -50kg), Jan Kolondra -55kg. Jednym z rywali Jana Kolondry będzie Jakub Muniz Acosta.

Organizatorami zawodów są Polski Związek Judo i UKS Judo Ikizama. W turnieju mogą startować judocy i judoczki z roczników 2007-2009.

Dnia 28 lutego 2024 14:12 radekgielo napisał(a):

Janusz Piechna: sportowa złość i chęć rewanżu

– Zawodniczki są ambitne, zdyscyplinowane i zdeterminowane, by odnosić sukcesy. Jest w nich sportowa złość i chęć rewanżu – mówi Janusz Piechna, nowy trener juniorskiej, kobiecej reprezentacji Polski.

W ostatnich dniach młode kadrowiczki startowały w seniorskim European Open (Puchar Świata) w Warszawie, a następnie trenowały na międzynarodowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

– Wracam po zawodach i campie mocno zbudowany postawą naszych juniorek. W rywalizacji z seniorkami niektóre wygrywały po jednej walce, niektóre nie, ale pokazały się z bardzo dobrej strony. To są judoczki już sporo potrafiące, a do tego bardzo chętne do pracy – powiedział trener Janusz Piechna.

W Turnieju Warszawskim startowały m.in. Karolina Siennicka, Maria Jesionek, Julia Bulanda – wszystkie -57kg. – Karolina Siennicka pokonała Hiszpankę Konare Sissoko, a następnie w dogrywce przegrała z Chorwatką Topolovec – dodał szkoleniowiec.

Z seniorkami reprezentacyjne juniorki miały okazję walczyć także na campie w Spale. – Widać było sportową złość i chęć rewanżu. Jestem bardzo zadowolony także po spotkaniu z trenerami klubowymi. To profesjonaliści, którzy wykonują niesamowitą codzienną pracę. Bardzo się cieszę, że będziemy razem współpracowali – przyznał Janusz Piechna.

W dniach 2-3 marca i 9-10 marca juniorki z powołań klubowych startować będą w Pucharach Europy w Sarajewie oraz Podgoricy. Z kolei w dniach 23-24 marca wystąpią w Mistrzostwach Polski w Opolu. Bardzo ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata i Europy będzie Pucharu Europy w Poznaniu 13-14 kwietnia.