SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Janusz Piechna: sportowa złość i chęć rewanżu
Janusz Piechna: sportowa złość i chęć rewanżu

Janusz Piechna: sportowa złość i chęć rewanżu

0
0

– Zawodniczki są ambitne, zdyscyplinowane i zdeterminowane, by odnosić sukcesy. Jest w nich sportowa złość i chęć rewanżu – mówi Janusz Piechna, nowy trener juniorskiej, kobiecej reprezentacji Polski.

W ostatnich dniach młode kadrowiczki startowały w seniorskim European Open (Puchar Świata) w Warszawie, a następnie trenowały na międzynarodowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

– Wracam po zawodach i campie mocno zbudowany postawą naszych juniorek. W rywalizacji z seniorkami niektóre wygrywały po jednej walce, niektóre nie, ale pokazały się z bardzo dobrej strony. To są judoczki już sporo potrafiące, a do tego bardzo chętne do pracy – powiedział trener Janusz Piechna.

W Turnieju Warszawskim startowały m.in. Karolina Siennicka, Maria Jesionek, Julia Bulanda – wszystkie -57kg. – Karolina Siennicka pokonała Hiszpankę Konare Sissoko, a następnie w dogrywce przegrała z Chorwatką Topolovec – dodał szkoleniowiec.

Z seniorkami reprezentacyjne juniorki miały okazję walczyć także na campie w Spale. – Widać było sportową złość i chęć rewanżu. Jestem bardzo zadowolony także po spotkaniu z trenerami klubowymi. To profesjonaliści, którzy wykonują niesamowitą codzienną pracę. Bardzo się cieszę, że będziemy razem współpracowali – przyznał Janusz Piechna.

W dniach 2-3 marca i 9-10 marca juniorki z powołań klubowych startować będą w Pucharach Europy w Sarajewie oraz Podgoricy. Z kolei w dniach 23-24 marca wystąpią w Mistrzostwach Polski w Opolu. Bardzo ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata i Europy będzie Pucharu Europy w Poznaniu 13-14 kwietnia.