SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Grzegorz Proksa: pięściarze w coraz lepiej formie
Grzegorz Proksa: pięściarze w coraz lepiej formie

Grzegorz Proksa: pięściarze w coraz lepiej formie

0
0

– Wszyscy kadrowicze zdrowi i w coraz lepszej formie, choć mocno zmęczeni – mówi Grzegorz Proksa, trener reprezentacji Polski po powrocie z turnieju oraz zgrupowania w Hiszpanii.

W zawodach „Boxam International” w La Nucii srebrny medal zdobył Michał Jarliński (75 kg), zaś brązowe: Mateusz Grejber (67 kg), Damian Durkacz (71 kg) i Adam Tutak (+92 kg). Później Biało-Czerwoni trenowali na międzynarodowym obozie.

– Nasi bokserzy rywalizowali z zawodnikami z wielu kadr narodowych. Najcenniejsze sparingi toczyli z Meksykanami, Filipińczykami, Hiszpanami, Holendrami oraz pięściarzami z Indii – powiedział trener Grzegorz Proksa.

W dniach 14-18 lutego zaplanowana została konsultacja w Warszawie, z udziałem takich bokserów jak: Jakub Słomiński 51 kg, Jarosław Iwanow 57 kg, Bartłomiej Rośkowicz 63,5kg, Damian Durkacz 71 kg, Rafał Perczyński 80 kg i Mateusz Bereźnicki 92 kg.

– Następnie udajemy się do Centrum Olimpijskiego w niemieckim Kienbaum. Tam czeka nas dwutygodniowy obóz razem z reprezentantami gospodarzy, Mongolii, Kuby i innych państw. Sparingi zakończymy 28 lutego, a następnego dnia wyjeżdżamy na kwalifikacje olimpijskie do Włoch – przyznał szkoleniowiec Polaków.

Drugi turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Tajlandii, a wcześniej Biało-Czerwoni wystąpią w Mistrzostwach Europy.