SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. “Suzuki Boxing Night 27”: mecz Polska – Azerbejdżan w Lublinie
“Suzuki Boxing Night 27”: mecz Polska – Azerbejdżan w Lublinie

“Suzuki Boxing Night 27”: mecz Polska – Azerbejdżan w Lublinie

0
0

Centrum Spotkań Kultur w Lublinie będzie areną rywalizacji pięściarzy reprezentacji Polski i Azerbejdżanu w ramach “Suzuki Boxing Night 27”. Gala odbędzie się w niedzielę 25 lutego o g. 20:15.

W dobrze już znanym miejscu miłośnikom pięściarstwa, naszych kadrowiczów czeka bardzo ciekawy test z Azerami, zaliczanymi do światowej czołówki. Podczas ubiegłorocznych MŚ w Taszkencie, srebrny medal zdobył Loren Alfonso (86 kg), a brązowy Muhammad Abdullayev (+100kg).

Urodzony na Kubie Loren Alfonso jest Mistrzem Świata z 2021 roku i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2021). Z kolei Muhammad Abdullayev ma na koncie 2 brązowe medale MŚ, zaś po srebro sięgnął w ubiegłorocznych Igrzyskach Europejskich Kraków/Małopolska na ringu w Nowym Targu.

Wkrótce poznamy składy obydwu drużyn narodowych. W 9-osobowej reprezentacji Polski (mają boksować zawodnicy z wag 51, 57, 60 i od 67 do +92 kg) znajdą się bokserzy, którzy ma dziś przygotowują się do Mistrzostw Europy w Belgradzie. Ale kto wie, może z tej grupy trener Grzegorz Proksa wybierze pięściarzy na drugie światowe kwalifikacje olimpijskie w Bangkoku.

Możemy spodziewać się, że w Lublinie wystąpi młodzi i utalentowani bokserzy, ale już utytułowani w gronie seniorów. Zapowiada się świetne widowisko, organizowane w Centrum Spotkań Kultur przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, we współpracy z Partnerami i Sponsorami.