SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Zapasy
  3. „Jak zawsze jedziemy po medale, choć traktuje go jak start kontrolny” – H
„Jak zawsze jedziemy po medale, choć traktuje go jak start kontrolny” – H

„Jak zawsze jedziemy po medale, choć traktuje go jak start kontrolny” – H

0
0

W sobotę i niedzielę na zakończenie mistrzostw Europy w Bukareszcie powalczą zapaśnicy w stylu wolnym. Dla podopiecznych Hryhorija Danko to start kontrolny, choć szkoleniowiec liczy na dobry występ z szansami na medale!

Drobne urazy i świeża krew

W stolicy Rumunii nie zobaczymy m.in Zbigniewa Baranowskiego (AKS Białogard, -97kg) oraz Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn, -125kg). – Baranowski doznał urazu barku, który wykluczył go ze startu w Bukareszcie, a w kategorii do 125kg postanowiłem wystawić Kamila Kościółka dla którego będzie to okazja to sprawdzenia się w starciu z najlepszymi – mówi Hryhorij Danko, trener kadry w stylu wolnym. – Kościółek coraz więcej waży i czuje się coraz pewniej w rywalizacji seniorów. Ma dobrą technikę jest wciąż młody i mam nadzieję, że powalczy w Rumunii – dodał Danko.

Drobnego urazu barku w ostatnim czasie doznał również Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica), jednak ostatecznie powalczy w mistrzostwach Europy w kategorii wagowej do 74kg. – Patryk to niestandardowy zawodnik, który potrafi powalczyć z każdym. Uraz okazał się być niegroźny i liczymy, że w pełni sił powalczy w Bukareszcie – mówi Danko.

Start kontrolny

– Jak zawsze jedziemy po medale, choć traktuje go jak start kontrolny – mówił w rozmowie trener kadry w stylu wolnym. Jednak jak zaznacza mistrzostwa są traktowane jako start kontrolny. – Wyniki nic nam nie dają, może jedynie stypendia zawodnikom. Dla mnie to start kontrolny, który pokaże czy nasza praca idzie w dobrym kierunku – dodaje Danko.

– Do Bukaresztu udaje się cała Europa w bardzo mocnych składach. Jesteśmy dobrze przygotowani jak na początek roku, jednak szczyt formy dopiero przed nami – zakończył Danko.

Styl wolny powalczy w sobotę i niedzielę, a na macie zobaczymy 7-osobową reprezentację Polski. W ubiegłym roku brązowy medal wywalczył Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica) w kategorii do 86kg. Zapaśnik z Brzeźnicy również znalazł się w kadrze na mistrzostwa Europy. 

Skład reprezentacji Polski

-65kg: Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard)

-74kg: Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica)

-79kg: Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin)

-86kg: Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica)

-92kg: Michał Bielawski (Grunwald Poznań)

-97kg: Radosław Baran (LKS Ceramik Krotoszyn)

-125kg: Kamil Kościółek (ZKS Stal Rzeszów)