SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Jakub Kurowski: dobrym pomysłem organizacja European Cup Hopes U15
Jakub Kurowski: dobrym pomysłem organizacja European Cup Hopes U15

Jakub Kurowski: dobrym pomysłem organizacja European Cup Hopes U15

0
0

Siedmiu młodziutkich judoków Podbeskidzkiego Klubu Sportowego Janosik Bielsko-Biała weźmie udział w sobotnio-niedzielnym Pucharze Europy U15 (European Cup Hopes) w miejscowej hali BBOSiR. – Dobrym pomysłem jest organizacja tych zawodów – mówi ich starszy kolega klubowy Jakub Kurowski (60 kg), który kilka dni temu zdobył srebrny medal PE Kadetów w Bielsku-Białej.

– Najmłodsi zawodnicy i zawodniczką mogą rozwinąć swoje umiejętności i zobaczyć jak wygląda judo ich rówieśników z całej Europy. Podczas sesji treningowych będą mieli szansę poznać nowe techniki w tachi-waza i ne-waza – powiedział 16-letni Jakub Kurowski.

W PE Nadziei Olimpijskich wystartują sportowcy z roczników 2010 i 2011 z 14 krajów.

– Zadebiutowałem na Pucharze Europy w gronie kadetów w Bielsku-Białej w 2022 roku. Nie miałem jeszcze skończonych 15 lat. Tymczasem w weekend w zawodach międzynarodowych powalczą jeszcze młodsi koledzy z klubu, w wieku 13-14 lat, jak: Wojtek Drąg, Leon Ligęska, Krzysztof Smala, Franciszek Cypcer, Krzysztof Wajda, Kuba Obracaj i Miłosz Jakielaszek – stwierdził Jakub Kurowski.

Uczestnicy Pucharu Europy U15 – European Cup Hopes, poza turniejem, mają zaplanowane semiarium z gwiazdami judo – Misato Nakamurą, ekspertem Kodokanu i Automne Pavia, ekspertem EJU. Oficjalna nazwa imprezy to European Judo Hopes Cup & Technical Session Kodokan Experts.

Tymczasem Jakub Kurowski zdobył w tym roku już cztery medale PE – złoto, srebro i brąz w kadetach oraz brąz w juniorach. W swojej hali w Bielsku-Białej wygrał aż 5 z 6 walk, pokonując m.in. w ćwierćfinale Węgra Ferenca Fedorę i półfinale Kazacha Bakdauleta Kabdeshova. W finale przegrał z Niemcem Demetre Makalatiyą.

– Zawody w Bielsku uważam za udane, chociaż finał nie poszedł po mojej myśli. Najcięższą walką była półfinałowa z Kazachem, z którym biłem się już po raz 2. Za każdym razem kończy się golden score. Jeśli chodzi o pozytywy całego występu, walczę konsekwentnie, nie obawiam się i nie stresuję, gdyż wierzę w siebie. Chyba poprawić trzeba skuteczność na uchwycie i pracę nogami w walce – dodał reprezentant Polski.

Najbliższymi celami sportowymi Jakuba Kurowskiego są Mistrzostwa Europy i Świata Kadetów. – Dopiero po tych startach będą patrzył na kolejne wyzwania w juniorach – dodał Mistrz Polski Kadetów (ur. 06.10.2007).