SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Jan Kolondra wygrał 6 walk i zdobył złoty medal w Berlinie
Jan Kolondra wygrał 6 walk i zdobył złoty medal w Berlinie

Jan Kolondra wygrał 6 walk i zdobył złoty medal w Berlinie

0
0

17-letni Jan Kolondra (-55kg) pokonał 6 rywali i zdobył złoty medal w Pucharze Europy Kadetów w Berlinie. Srebro wywalczyła Sandra Walendzik (-40kg), a brąz Jakub Grubelski (-66kg).

W finale Jan Kolondra wygrał z Niemcem Maximilianem Gruberem, a wcześniej triumfował w walkach z Kirgizem Alymbekiem Adylbekovem, Włochem Francesco Kirieleisonem, Francuzem Sofiane Boudjelalem, Holendrami Tynem Zwiersem (najdłuższy pojedynek, blisko 7-minutowy) i Morrisem Zwiersem.

W tym roku Jan Kolondra był także w finale we włoskiej Follonicy, ale tam sięgnął po srebro.

Dzisiaj w niemieckiej stolicy na 2 stopniu podium stanęła Sandra Walendzik. Tydzień temu zwyciężyła w czeskich Teplicach. Wygrała z Turczynką Busrą Coskun i Francuzką Mathilde Aurel, a przegrała w finale z Hiszpanką Aiorą Martin Carriches.

Świetnie spisał się Jakub Grubelski, który pokonał aż 6 z 7 rywali. W decydującej walce wygrał z Łotyszem Arsenijsem Gudejevsem. Porażkę poniósł jedynie w ćwierćfinale (7.29 min) z Holendrem Lucą Richardsonem.

5 miejsce w sobotę zajęła Nina Potok (-44kg). Pierwsze zwycięstwo zanotowała po 9 min 10 sek, a potem wygrała przed czasem i awansowała do półfinału. To był kolejny długi pojedynek, trwający ponad 6 minut. O brąz uległa zaś Francuzce Laurine Arnaud.

Puchar Europy Kadetów w naszym kraju odbędzie się 18-19 maja w Bielsku-Białej.