SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Karolina Siennicka: najlepiej pokazałam się w Ashi-waza i Ne-waza
Karolina Siennicka: najlepiej pokazałam się w Ashi-waza i Ne-waza

Karolina Siennicka: najlepiej pokazałam się w Ashi-waza i Ne-waza

0
0

– Myślę, że na tych zawodach najlepiej pokazałam się w Ashi-waza i Ne-waza – mówi Karolina Siennicka, złota medalistka Pucharu Europy Juniorek w Poznaniu w kategorii -57kg. Rok temu zdobyła brąz w wielkopolskim turnieju w wadze -52kg.

– Ostatnio jak przegrywałam walki to na shido, więc postanowiłam sobie, że tym razem postaram się robić jak najwięcej ataków. A to, że rzuty wychodziły przy jednych z pierwszych akcji to akurat fart sytuacji – powiedziała 19-letnia Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa).

Błyskawicznie pokonała Niemkę Skadi Koster, w ćwierćfinale Azerkę Fidan Gasimovą i finale Danę Abdirovą z Kazachstanu.

– Nie walczyłam nigdy z żadną z moich pięciu przeciwniczek, był to mój pierwszy Puchar Europy w -57kg. Dlatego do każdego kolejnego pojedynku podchodziłam z nastawieniem po prostu na wygraną – powiedziała.

Reprezentantka Polski wygrała także z Ukrainką Inną Shynkarenko i w dogrywce z Francuzką Emmą Melis. – Rzeczywiście najtrudniejszą walką była oczywiście ta najdłuższa, ale skończyło się dobrze.

W kat. -57kg mieliśmy dwie nasze judoczki na podium, bowiem brąz wywalczyła Julia Bulanda.

– Plany treningowe zostają takie jakie były, a kolejny start to prawdopodobnie Puchar Europy w Maladze. W Poznaniu chyba był to mój najlepszy start w karierze i bardzo się z niego cieszę. Ale nie wiem czy to wystarczy żeby mieć już awans na imprezy mistrzowskie – stwierdziła Karolina Siennicka.

W wadze -57kg startowała już m.in. w zeszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Poczdamie i tegorocznym seniorskim Pucharze Świata (European Open) w Warszawie. W 2024 roku ma szansę na występ m.in. w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów, jak również w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile.