SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Zapasy
  3. Klasycy bez medalu w Bukareszcie
Klasycy bez medalu w Bukareszcie

Klasycy bez medalu w Bukareszcie

0
0

Bez medalu zakończą biało-czerwoni zmagania w mistrzostwach Europy w stylu klasycznym. W Bukareszcie podopieczni Józefa Tracza zakończą zmagania z bilansem 13 walk, 4 zwycięstw i 9 porażek.

Z dobrej strony zaprezentował się Adam Gardzioła (AZS AWF Warszawa), który rywalizował w kategorii do 82kg. Nasz brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy z ubiegłego roku w 1/8 finału pokonał Austriaka Michaela Wagnera, a w ćwierćfinale po dobrej walce przegrał z Bułgarem Aikiem Mnatsakanianem, byłym medalistą Starego Kontynentu oraz olimpijczykiem z Tokio, który nie zdołał awansować do finału i tym samym zapewnić repasaży biało-czerwonemu.

Zwycięstwo i porażkę doznał wracający do rywalizacji po kontuzji, brązowy medalista olimpijski z Tokio, Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) w kategorii do 97kg. W rundzie eliminacyjnej pokonał Włocha Luca Svaicariego, a w 1/8 finału przegrał przez przewagę techniczną z wicemistrzem świata z 2022 roku, Bułgarem Kirilem Milovem, który przegrał w ćwierćfinale. 

W 1/8 finału debiutujący w gronie seniorów w kategorii do 60kg, Olivier Skrzypczak (KS Nowy Tomyśl) przegrał z ubiegłorocznym medalistą mistrzostw Europy, Serbem Georgim Tibilovem przez przewagę techniczną. Ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata i zwycięzca 66. Memoriału Władysława Pytlasińskiego przegrał w ćwierćfinale turnieju.

W rundzie eliminacyjnej porażki doznał Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) w kategorii do 67kg. W pierwszej walce uległ byłemu mistrzowi Europy, Turkowi Muratowi Firatowi. Po pierwszej rundzie prowadził Bernatek 1:0, jednak w drugiej rundzie straty z nawiązką odrobił Firat i awansował do 1/8 finału. Firat porażki doznał dopiero w półfinale i tym samym Bernatek odpadł z turnieju.

Niecałe cztery minuty na macie spędził Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy) rywalizujący w kategorii do 72kg. Lepszy okazał się być Francuz Mamadassa Sylla wygrywając przed czasem.

Wyniki

-60kg

1/8: Oliwier Skrzypczak – Georgij Tibilov (Serbia) 1-4 (2:12)

-67kg

runda eliminacyjna: Mateusz Bernatek – Murat Firat (Turcja) 1-3 (1:5)

-72kg

runda eliminacyjna: Gevorg Sahakyan – Mamadassa Sylla (Francja) 0-4 (0:8)

-82kg

1/8: Adam Gardzioła – Michael Wagner (Austria) 3-1 (9:5)

1/4: Adam Gardzioła – Aik Mnatsakanian (Bułgaria) 1-3 (5:8)

-97kg

runda eliminacyjna: Tadeusz Michalik – Luca Svaicari (Włochy) 3-1 (5:1)

1/8: Tadeusz Michalik – Kiril Milov (Bułgaria) 0-4 (0:8)

fot. UWW