SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. KSW 91 – WYNIKI
KSW 91 – WYNIKI

KSW 91 – WYNIKI

0
0

Wyniki gali KSW 91, która odbyła 17 lutego w hali Home Credit Arena w Libercu.

Valeriu Mircea poddał Leo Brichtę i zdobył pas

W walce wieczoru gali KSW 91 doszło do starcia o tymczasowy pas wagi lekkiej pomiędzy Valeriu Mirceą, numerem dwa tej kategorii wagowej, a Leo Brichtą, zajmującym w tym zestawieniu miejsce trzecie.

W badawczej pierwszej rundzie obaj zawodnicy szukali dystansu atakując pojedynczymi ciosami i kopnięciami. Brichta dobrze trafiła kopnięciami, a Mircea pięściami. Nie szli na otwarte wymiany, ale pod koniec rundy przyspieszyli, a Mircea zaatakował i obalił Brichtę.  

W drugiej odsłonie walka szybko trafiła na matę. Valeriu znalazł się w górnej pozycji i złapał Czecha w duszenie trójkątne rękami. Leo przetrwał trudne chwile i w końcu wrócił do stójki, w której mocno zaatakował rywala. Mircea przez moment znalazł się w kłopotach, ale obalił i do końca rundy kontrolował pojedynek na macief.

Coraz mocniejsze wymiany fani oglądali w trzeciej rundzie walki. Brichta napierał i podkręcał tempo. Mircea przerwał ataki rywala i obalił go. Na macie kontrolował pojedynek i nie wypuszczał przeciwnika ze swojego uścisku. Pod koniec rundy sędzia podniósł walkę do stójki.

W pierwszej rundzie mistrzowskiej Brichta ponownie zaczął zyskiwać przewagę w stójce, a Mircea ponownie przerwał ataki rywala obaleniem. Valeriu zdobył dosiad, a następnie plecy Czecha. Zaczął atakować pięściami głowę rywala, złapał go w duszenie zza pleców i zdobył tymczasowy mistrzowski pas wagi lekkiej.   

Wynik: Valeriu Mircea pokonał Leo Brichtę przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:40, runda 4

Dominik Humburger rozbił Adriana Dudka w emocjonującej batalii

W drugiej walce wieczoru gali KSW 91 utalentowany Dominik Humburger stanął do rywalizacji z lubiącym kończyć walki przed czasem Adrianem Dudkiem.

Adrian Dudek szybko przyparł Dominika Humburgera do siatki. Chwilę później walka wróciła do stójki i panowie poszli na mocne wymiany. Kolejne minuty mijały na twardych akcjach stójkowych. W pewnej chwili Czech obalił, ale starcie szybko wróciło do stójki. Panowie rywalizowali też mocno pod siatką, ale ostatecznie żaden nie padł na matę w pierwszej rundzie.

W drugiej odsłonie Polak cały czas szukał nokautu atakując potężnymi sierpami. Dominik Humburger wchodził w wymiany z Polakiem i w końcu trafił potężnym lewym sierpem, po którym Dudek upadł na matę. Polak wstał, ale po przyjęciu kilku kolejnych ciosów do akcji wkroczył sędzia i zakończył walkę.

Wynik: Dominik Humburger pokonał Adriana Dudka przez TKO (ciosy), 2:28, runda 2

Matúša Juráčka posłał na deski Henry’ego Fadipe

Podczas KSW 91 specjalizujący się w kończeniu walk przed czasem Henry Fadipe przywitał debiutującego w okrągłej klatce Czecha, Matúša Juráčka.

W pierwszej odsłonie rywalizacji zawodnicy pokazali całkowicie stójkową konfrontację. Walka toczyła się jednak w niezbyt szybkim tempie, ale tuż przed końcem rundy Czech dobrze trafił rywala mocnym ciosem, po którym Fadipe upadł na matę. Już w parterze Matúš rozpuścił ręce i dokończył dzieła zniszczenia.

Wynik: Matúš Juráček pokonał Henry’ego Fadipe przez KO (ciosy), 4:00, runda 1

Kacper Koziorzębski zwyciężył z Viktorem Červinským

Dający efektowne walki Kacper Koziorzębski zmierzył się z debiutującym w okrągłej klatce, niepokonanym Czechem Viktorem Červinským.

Polak rozpoczął od niskich kopnięć na wykroczną nogę rywala. Czech odpowiadał akcjami stójkowymi. Panowie wchodzili w coraz ciekawsze wymiany, ale w pewnej chwili Polak złapał przeciwnika i obalił. Gdy walka wróciła do stójki, to Victor próbował przenieść ją na matę. W ostatniej minucie panowie znowu poszli na wymiany, a Czech bezskutecznie szukał też parteru.

W drugiej odsłonie panowie znowu pokazali efektowne wymiany w stójce. Polak dwa razy obalił i przy drugim podejściu utrzymał dłużej rywala na macie. Ostatecznie jednak walka wróciła do stójki, w której Czech dobrze trafiła Polaka i wywierał na nim presję, a Koziorzębski odpowiadał ciosami i kopnięciami.

Trzecia runda wyglądała podobnie do poprzednich. Były więc mocne wymiany w stójce. Polak również obalał, ale większa część pojedynku toczyła się w wymianach kickboxerskich. Ostatecznie sędziowie zwycięzcą wskazali Kacpra Koziorzębskiego.

Wynik: Kacper Koziorzębski pokonał Victora Červinskýego przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Łukasz Charzewski wygrał z Michałem Sobiechem

Gala w Libercu przyniosła starcie topowego polskiego zawodnika, Łukasza Charzewskiego, z powracającym do klatki KSW Michałem Sobiechem.

Łukasz Charzewski od samego początku zaczął wywierać presję. Szybko złapał rywala w klincz pod siatką i tam atakował go ciosami i kolanami, aż do kończącego gongu.

Druga runda rozpoczęła się w podobny sposób. Sobiech na początku trafił jednak ciosem na głowę rywala, ale Łukasz szybko przycisnął Michała do siatki, a następnie obalił i kontrolował pojedynek na macie. W parterze Łukasz atakował ciosami i łokciami. Sobiech próbował wyrwać się z uścisku rywala, ale nie udało mu się wrócić do stójki.

W przerwie okazało się, że Charzewski ma rozcięcie i mocno opuchnięte oko od jednego z uderzeń Sobiecha. Gdy rozpoczęła się walka Michał ruszył do stójkowych ataków, a Charzewski szukał obalenia, w końcu udała mu się ta sztuka i już na macie kontrolował walkę do kończącego gongu.   

Wynik: Łukasz Charzewski pokonał Michała Sobiecha przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Dawid Kasperski pokonał Vasila Ducára

W czwartym starciu gali świetny stójkowicz z Czech, Vasil Ducár, starł się z debiutującym w MMA wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu, Dawidem Kasperskim.

Polak atakował kopnięciami wykroczną nogę rywala, a Czech szukał swojej szansy w odpowiedziach atakami pięściarskimi. Po jednaj z akcji walka trafiła na matę, gdzie Dawid zdobył dosiad i utrzymywał w ten sposób walkę na macie. Pod koniec rundy bój wrócił na chwilę do stójki, ale gong przerwał rywalizację.

W drugiej odsłonie pojedynku Polak utrzymał swoją taktykę i dalej atakował kopnięciami. Nagle z mocną akcję ruszył Vasil Ducár i walka trafiła do klinczu pod siatką. Tam starcie kontrolował jednak Kasperski. Po rozerwaniu Czech dobrze trafił prawym sierpem, ale Polak ponownie przyparł go do siatki. Pod koniec rundy Vasil rozerwał klincz i panowie wrócili do stójkowych wymian.

Trzecią rundę panowie rozpoczęli od stójkowych wymian, ale pod koniec pierwszej minuty Vasil obalił i znalazł się w górnej pozycji. Po pewnym czasie Polak wstał, pojedynek trafił do klinczu pod siatką, a po chwili sędzia zdecydował o przeniesieniu walki na środek klatki. Zawodnicy ruszyli z mocnymi atakami stójkowymi. Czech chciał obalić, ale to Polak znalazł się w górnej pozycji. Ducár wstał i pojedynek zakończył się w klinczu pod siatką.

Wynik: Dawid Kasperski pokonał Vasila Ducára przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

Josef Štummer poddał Adriana Wieliczkę

Podczas gali KSW 91 Josef Štummer, lokalny bohater z Liberca, przywitał debiutującego w okrągłej klatce Adriana Wieliczkę.

Już przy pierwszej akcji walka trafiła na matę. Adrian Wieliczko złapał nogę rywala i próbował zakończyć walkę dźwignią. Štummer przetrwał trudne chwile i starcie wróciło do stójki. Po kilku wymianach zawodnicy przeszli do klinczu, a chwilę później Wieliczko obalił i znalazł się za plecami rywala. Josef wstał, ale Polak cały czas był uwieszony na jego plecach i zapiął duszenie. Panowie długo rywalizowali w tej pozycji i w końcu Polak puścił uchwyt. W końcu Wieliczko trafił na matę, znalazł się na plecach i został w tej pozycji do kończącego gongu.

Drugą rundę mocno rozpoczął Štummer, który zaatakował potężnymi ciosami. Niesamowita druga odsłona pojedynku była prawdziwym miksem mocnych akcji stójkowych i świetnej walki na macie. Obaj zawodnicy mieli swoje dobre monety, ale to Czech był jednak stroną dominującą. W końcu złapał Polaka w duszenie trójkątne nogami i wygrał przez poddanie.

Wynik: Josef Štummer pokonał Adriana Wieliczkę przez poddanie (trójkąt nogami), 4:20, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Mariusz Joniak rozbił Tobiasza Le w pierwszej rundzie

W drugim pojedynku wydarzenia w Czechach prawdziwy specjalista od poddań, Mariusz Joniak, stanął do rywalizacji z jednym z ciekawszych polskich talentów świata MMA, Tobiaszem Le.

Panowie rozpoczęli walkę dynamicznie, ale badawczo. Obaj szukali miejsca do wyprowadzenia akcji. Nagle Mariusz Joniak ruszył do błyskawicznego ataku, posłał jednym z ciosów Tobiasza na matę i na macie zaatakował młotkami jego głowę. Po tych ciosach do akcji wkroczył sędzia i zakończył walkę.

Wynik: Mariusz Joniak pokonał Tobiasza Le przez TKO (ciosy), 1:05, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Wiktoria Czyżewska znokautowała Petrę Částkovą

W walce otwarcia gali w Libercu 19-letnia Wiktoria Czyżewska zmierzyła się z doświadczoną Czeszką, Petrą Částkovą.

Mocno rozpoczęła Wiktoria Czyżewska, przyjęła cios, ale też szybko odpowiedziała i Částková na moment upadła na matę. Chwilę później Polka została trafiona palcem w oko i walka została zatrzymana. Po przerwie Wiktoria ponownie szybko ruszyła do ataku narzucając tempo konfrontacji. W jednej z kolejnych wymian Czyżewska trafiła kopnięciem na wątrobę przeciwniczki. Czeszka momentalnie upadła, a Wiktoria mogła cieszy się wygraną.

Wynik: Wiktoria Czyżewska pokonała Petrę Částkovą przez KO (kopnięcie na korpus), 1:56, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ