SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. ME U-20 w Neapolu: Zuzanna Lenkiewicz blisko ćwierfinału!
ME U-20 w Neapolu: Zuzanna Lenkiewicz blisko ćwierfinału!

ME U-20 w Neapolu: Zuzanna Lenkiewicz blisko ćwierfinału!

0
0

Zakończyły się walki kadetów w ramach Mistrzostw Europy w Neapolu, przyszła więc pora na zmagania juniorów.

W poniedziałek na plansze wyszły florecistki, szablistki i szpadziści. O czołową ósemkę otarła się nasza szablistka Zuzanna Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec), która walkę o awans do ćwierćfinału przegrała tylko jednym punktem z Węgierką Anną Spiesz. Rywalka doszła zresztą co finału, w którym uległa Bułgarce Emmie Neikovej. Brązowe medale trafiły na szyje Rumunki Amalii Covaliu i Niemcki Felice Herbon. Nasza Zuzanna, zanim uległa Spiesz, wyeliminowała Włoszkę Mariellę Viale (15:14) a w tej samej rundzie Spiesz pokonała inną Polkę, Gabrielę Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:7. Na tym samym etapie odpasły też dwie pozostałe Polki, Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn) nie sprostała Amalii Stan (Rumunia) 14:15 a Zuzanna Porada (TMS Zagłębie Sosnowiec) musiała uznać wyższość Bułgarki Kaliny Atanasovej 10:15.

W turnieju florecistek mieliśmy dwie reprezentantki w czołowej 16. Karolina Żurawska (Toruńska Akademia Floretu) pokonała Serbkę Milenę Zunic 15:3 i Nataszę Kuś (D’Artagnan Ursynów) 15:13 ale walkę o awans do ćwierćfinału przegrała z Garance Roger (Francja) 8:15. Amelia Olszewska (KS AZS AWFiS Gdańsk) w pierwszej walce odprawiła Paulę Radu (Rumunia) 15:0 a w kolejnych wyeliminowała dwie zawodniczki walczące pod neutralną flagą: „jedynkę” Annę Solovevą 15:14 i Ailę Mamedovą 15:11. Amelię zatrzymała trzecia florecistka walcząca bez flagi – Polina Volobueva (15:6), która ostatecznie odebrała srebrny medal przegrywając w finale z Brytyjką Caroliną Stutchbury. Na najniższym stopniu podium stanęły Roger i Włoszka Matilde Molinari, natomiast ostatnia z Polek walczących we floretowych Mistrzostwach Europy juniorek – Marta Jakubowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) musiała uznać tego dnia wyższość Czeszki Michali Illekovej w walce tabeli z 64 (14:15).

W poniedziałek na planszach w Neapolu rywalizowali jeszcze szpadziści. Mistrzem Europy został Dov Vilensky z Izraela, srebro zdobył Szwajcar Colin Mumenthaler a tuż za finalistami uplasowali się Niemiec Matthew Buelau i Artem Sarkisyan (walczący pod neutralną flagą). Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa), Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice) i Antoni Socha (PKSzerm Warszawa) przegrali walki w tabeli z 64, kolejno z Mathiasem Murumaa (Estonia) 15:11, Tristanem Lumineau (Wielka Brytania) 15:8 i Włochem Matteo Galassim 15:8 a Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) odpadł z rywalizacji po eliminacjach grupowych.