SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. GP w Dosze: szpadowych kwalifikacji do IO ciąg dalszy
GP w Dosze: szpadowych kwalifikacji do IO ciąg dalszy

GP w Dosze: szpadowych kwalifikacji do IO ciąg dalszy

0
0

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix FIE, wliczany do indywidualnego rankingu kwalifikacji olimpijskich odbył się w Dosze. Na katarskich planszach rywalizowały szpadzistki i szpadziści.

Zwycięstwo w zawodach pań wywalczyła Man Wai Vivian Kong z Hongkongu, która w walce finałowej pokonała Włoszkę Giulię Rizzi. Na podium turnieju znalazły się jeszcze Amerykanka Hadley Husisian oraz Ukrainka Darja Varfolomyeyeva. Tą ostatnia wyeliminowała wcześniej, w spotkaniu tabeli z 32, Aleksandrę Jarecką (AZS AWF Kraków) wygrywając 15:12. W tej samej rundzie Gloria Klughardt (RMKS Rybnikmusiała uznać wyższość Francuzki Marie-Florence Candassamy (6:14). W walkach o awans do „32” Aleksandra pokonała Yevę Mazur z Ukrainy 15:9 a Gloria odprawiła Kristinę Yasinskayą (walczącą pod neutralną flagą). W turnieju głównym walczyła jeszcze Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), odpadła jednak w pierwszej rundzie po porażce z Isabel Do Tellą z Argentyny (10:15).

W Katarze walczyli także szpadziści. W czołowej 64 znalazło się dwóch naszych reprezentantów, Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) Maciej Bielec (AZS Wratislavia Wrocław). Polakom zabrakło odrobiny szczęścia, obaj panowie przegrali swoje pojedynki tylko jednym punktem, Mateusz nie sprostał Luidgiemu Mideltonowi (Francja) 14:15 a Maciej musiał uznać wyższość Chińczyka Minghao Lana (14:15). Główne trofeum wywalczył Yuval Freilich z Izraela, drugi był Włoch Federico Vismara a na najniższym stopniu podium stanęło dwóch Amerykanów: Samuel Imrek oraz Yeisser Ramirez.