SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. PŚ U-20 w Lipsku: florecistki tuż za podium, Natasza Kuś na 8. miejscu
PŚ U-20 w Lipsku: florecistki tuż za podium, Natasza Kuś na 8. miejscu

PŚ U-20 w Lipsku: florecistki tuż za podium, Natasza Kuś na 8. miejscu

0
0

Kolejny z Pucharów Świata juniorów w szermierce miał miejsce w niemiecki Lipsku. Rozegrano tam turniej indywidualny i drużynowy we florecie kobiet.

W zawodach indywidualnych dobrze zaprezentowała się Natasza Kuś (D’Artagnan Ursynów), która dotarła aż do ćwierćfinału. Warszawianka po zwycięstwach nad Gayą Korn (Izrael) 15:4, Hanną Wojtas (UKS Gdańska Szkoła Szermierki) 15:6, Włoszką Guią do Russo 15:12 oraz Garance Roger z Francji 15:12 musiała uznać wyższość Chinki Enqi Jiao przerywając minimalnie walkę o awans do półfinału 12:13. Główne trofeum wywalczyła Włoszka Matilde Molinari, druga była Emily Jing z USA, podium uzupełniły Katherine Kim (także USA) i Jiao.

Drugiego dnia zawodów odbył się turniej drużynowy. Polki (Natasza Kuś, Hanna Wojtas, Marta Jakubowska, Karolina Żurawska) najpierw odniosły wysokie zwycięstwo nad zespołem Austrii 45:11, następnie wygrały z Węgierkami 45:39. Nie do przejścia (choć wiele nie zabrakło) i tym razem okazały się Amerykanki, które pokonały nasze reprezentantki w meczu półfinałowym 33:27. Spotkanie o trzecie miejsce, przeciwko Chinkom należało do przeciwniczek, które triumfowały 45:31. W finale Amerykanki górowały nad Włoszkami.