SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. ME U-23: drużyna florecistów tuż za półfinałem, szóste miejsca florecistek i szablistów
ME U-23: drużyna florecistów tuż za półfinałem, szóste miejsca florecistek i szablistów

ME U-23: drużyna florecistów tuż za półfinałem, szóste miejsca florecistek i szablistów

0
0

Rywalizacja podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy w szermierce wkroczyła w fazę turniejów drużynowych. Najpierw o medale walczyli zawodnicy floretowi oraz szabliści.

Najwyżej z naszych drużyn uplasowali się floreciści, którzy w Antalyi zajęli 5. lokatę. Polacy (Adam Jakubowski, Adam Podralski, Maciej Bem i Jan Nowak) już w pierwszym swoim spotkaniju trafili na mocnych Francuzów i przegrali z nimi mecz o awans do półfinału 36:45. Trójkolorowi doszli do finału, w którym ulegli Włochom, natomiast naszej drużynie pozostała walka w tabeli 5-8. Zwycięstwa nad Ukrainą 45:39 oraz Szwecją 45:37 dały Polakom właśnie piąte miejsce. Brązowymi medalistami zostali Węgrzy.

Dwie pozostałe polskie drużyny walczące tego dnia w Mistrzostwach Europy U-23 zajęły 6. miejsca. Florecistki nie sprostały Ukrainkom w meczu ćwierćfinałowym (30:45) a późniejsze zwycięstwo nad Turczynkami 45:39 i porażka z rąk Francuzek 34:45 dała Karolinie Żurawskiej, Amelii Olszewskiej, Marcie Jakubowskiej i Aleksandrze Wieczorek uplasowały naszą drużynę na miejscu 6. Kolejność na podium wyglądała następująco: Włochy, Ukraina, Węgry.

Podobny los spotkał zespół szablistów, walczący w składzie Szymon Hryciuk, Olaf Stasiak, Benedykt Denkiewicz i Marcel Broniszewski. Nasi zawodnicy również ulegli drużynie francuskiej, przegrywając 43:45. W kolejnych spotkaniach pokonali Ukraińców 45:33 i przegrali z Turkami 43:45. Kolejne złoto wywalczyli reprezentanci Włoch, srebro tym razem dla Rumunów a skład medalistów trzeciego dnia ME uzupełnili Węgrzy.