SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. ME w Neapolu: drużyna florecistów tuż za podium
ME w Neapolu: drużyna florecistów tuż za podium

ME w Neapolu: drużyna florecistów tuż za podium

0
0

Zakończyły się Mistrzostwa Europy juniorów i juniorów młodszych, które w tym sezonie rozgrywane były w Neapolu. Ostatniego dnia do rywalizacji drużynowej przystąpiły szpadzistki oraz floreciści i szabliści.

Miejsce tuż za podium wywalczył nasz zespół floretowy. Szymon Pacholczyk, Dawid Piosik, Jan Nowak i Jakub Kotek w swoim pierwszym spotkaniu okazali się lepsi od Turków 45:32, w kolejnym nie dali szans Słowakom 44:34 i znaleźli się w półfinale. Tam niestety Polacy nie sprostali późniejszym złotym medalistom – Włochom, przegrywając 29:45. W meczu, którego stawką były brązowe medale, biało-czerwoni musieli uznać wyższość Węgrów (33:45) i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Włosi w finale pokonali Francuzów.

Nie miały szczęścia tym razem nasz szpadzistki, które mecz o wejście do strefy medalowej przegrały tylko jednym trafieniem z Niemkami 29:30. Wcześniej Cecylia Cieślik, Antonina Halemba, Alicja Klasik i Oliwia Tercjak wygrały z reprezentacją Azerbejdżanu 45:30 a w spotkaniach tabeli 5-8 pokonały jeszcze Brytyjki 45:34 i Turczynki 45:31 i zajęły 5. lokatę. Złote medale dla Ukrainy, srebrne wywalczyły Francuzki a kolejny tego dnia brązowy medal otrzymała reprezentacja Węgier.

Jednego punktu zabrakło polskim szablistom by pokonać Węgrów w spotkaniu o awans do ćwierćfinału. Wynik 45:44 dla rywali oznaczał, że nasza drużyna musiała walczyć w tabeli 9-16. Tam biało-czerwoni wygrali z Czechami 45:35, przegrali z Ukrainą 35:45 i Bułgarią 43:45 i zajęli 12. miejsce. W składzie polskiego zespołu walczyli Marcel Broniszewski, Aleksander Denkiewicz, Benedykt Denkiewicz i Konstanty Kutek. Tytuły Mistrzów Europy trafiły do Rumunów, za nimi sklasyfikowani zostali Francuzi a komplet medalistów uzupełnili Hiszpanie.