SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. ME w Neapolu: brązowy medal florecistek!
ME w Neapolu: brązowy medal florecistek!

ME w Neapolu: brązowy medal florecistek!

0
0

Polskie florecistki trzecią drużyną Europy! Polki wywalczyły medal i miejsce na podium podczas turnieju drużynowego Mistrzostw Europy juniorek w Neapolu. 

Mistrzostwa mają się już ku końcowi, w przedostatnim dniu rywalizowały zespoły florecistek, szablistek i szpadzistów. Świetnie wypadły nasze reprezentantki floretu: Karolina Żurawska, Natasza Kuś, Marta Jakubowską i Amelia Olszewska. Dziewczęta w pierwszym meczu rozprawiły się z Holenderkami 45:34, kolejnymi przeciwniczkami były Mołdawianki – spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polski 41:36. Bardzo blisko było, by medal wywalczony przez nasze florecistki miał inny kolor – dziewczyny uległy Francuzkom tylko jednym trafieniem 38:39. Trójkolorowe w finale rozgromiły Węgierki a Polkom przyszło walczyć o brązowe medale. Nie jest łatwo zebrać się do walk po minimalnie przegranym meczu ale naszym reprezentantkom się to udało i pokonały Brytyjki 44:43 stając na najniższym stopniu podium. Brawo!

Nasze szablistki zajęły 6. lokatę. Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Aniela Kozłowska i Gabriela Wójcik najpierw okazały się lepsze od Gruzinek 45:34 ale, choć tanio skóry nie sprzedały, w kolejnym meczu górą były Francuzki (41:45). W tabeli 5-8 najpierw Polki odniosły zwycięstwo nad Wielką Brytanią 45:42 a następnie zostały pokonane przez Niemki 45:36. W wyrównanym finale Węgierki minimalnie pokonały Francję, trzecie miejsce dla Włoszek.

Mistrzami Europy U-20 szpadzistów zostali Włosi, srebro wywalczyli Niemcy a na najniższym stopniu podium znaleźli się Izraelczycy. Późniejsi złoci medaliści pozbawili szans na miejsce w półfinale naszych reprezentantów wygrywając mecz o awans do najlepszej czwórki 45:37. Później Polacy przegrali jeszcze z Francją 45:27 i Szwajcarią 45:40 zajmując 8. lokatę. W składzie biało-czerwonych znaleźli się Mikołaj Wesołowski, Szymon Wojciechowski, Wojciech Rzyczniak i Antoni Socha.