SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Kickboxing
  3. Mistrzostwa Polski w Kicboxingu: juniorzy Konarzewski, Jędraś i Stenka obronili tytuły w Kick Light
Mistrzostwa Polski w Kicboxingu: juniorzy Konarzewski, Jędraś i Stenka obronili tytuły w Kick Light

Mistrzostwa Polski w Kicboxingu: juniorzy Konarzewski, Jędraś i Stenka obronili tytuły w Kick Light

0
0

Juniorzy Maciej Konarzewski (-63kg), Sebastian Jędraś (-84kg) i zeszłoroczna Mistrzyni Europy Żaneta Stenka (+70kg) obronili w Mińsku Mazowieckim tytuły Mistrzów Polski w formule Kick Light. Kolejne złote medale zdobyli również, ale w zmienionych kategoriach wagowych Kacper Strzemecki i Filip Sójka.

Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno) kolejno pokonał Kordiana Pietrzaka (Gwardia Zielona Góra), Roberta Fierkę (Rebelia Kartuzy) i w finale – walkowerem – Adama Miłosza (Rebelia Kartuzy).

Po turnieju Sebastian Jędraś mówił: – Jest to mój 4 tytuł mistrzowski w formule Kick Light i 3 w juniorach w kategorii do 84 kg. Najtrudniejszą walką okazała się pierwsza, od początku nie mogłem się wczuć w jej rytm i nie byłem tak mobilny na nogach jak zawsze. Dlatego pojedynek nie układał się po mojej myśli i dopiero pod koniec 3 rundy przechyliłem szalę na swoją stronę. Przeciwnik okazał się zdecydowanie trudniejszy niż początkowo zakładałem. W półfinale czułem się już zdecydowanie lepiej i pewniej, zagrało wszystko to czego brakowało w poprzednim starciu. Oddawałem niskie kopnięcia i mieszałem płaszczyzny, dodatkowo celny lewy prosty ustawiał walkę, a po jednym z wysokich kopnięć rywal był liczony. Do ostatniej walki szykowałem się jak do każdej innej i właściwie chwilę przed rozpoczęciem dowiedziałem się, że wychodzę jedynie do werdyktu.

W seniorach w tej wadze -84kg triumfował Dominik Kaim (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki), po zwycięstwie z Arkadiuszem Laskiem (Knockout Fight Club – Gdańsk) w 2 rundzie. – Finał był dość intensywny, ciągłe badanie i wyczekiwanie na błędy przeciwnika, z którym miałem przyjemność mierzyć się po raz pierwszy. Kluczowym momentem walki było moje kopnięcie axe kick, które zamroczyło Arkadiusza Laska. Został pierwszy raz liczony w tej walce, a mi dało to dużo pewności siebie i spokoju o końcowy wynik. To moje drugie złoto na Mistrzostwach Polski Kick Light. Następny start to Mistrzostwa Polski w Light Contact oraz Pointfightingu – powiedział złoty medalista.

Po ubiegłorocznym sukcesie w Jarosławiu, po kolejne złoto MP Juniorów w Kick Light sięgnął Maciej Konarzewski (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek). W decydującym pojedynku pokonał Filipa Śronka (LZS Poprawa Siedlików) 3:0.

Maciej Konarzewski po obronie tytułu powiedział: – Łącznie to mój już 3 tytuł w tej formule. Walka finałowa z Filipem Śronkiem była zdecydowanie najtrudniejsza, jednak udało się znaleźć sposób, tj. celne ciosy na tułów odbierające tlen miały duże znaczenie. Do tego ciosy proste, po których poleciała mu krew na pewno zdecydowały o moim zwycięstwie. Jeżeli chodzi o kolejne plany na pewno MP Full Contact 15-17 marca, a pod koniec kwietnia MP K-1.

Z kolei w finale +70kg Żaneta Stenka(KTS-K GOSRiT Luzino) wygrała z Wiktorią Sacher (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3:0. – Jest to mój drugi tytuł Mistrzyni Polski w formule Kick Light juniorów. Wygrałam obie walki przed czasem wynikiem 3:0. W planach mam jeszcze Mistrzostwa Polski w Light Contact i Full Contact, później się nastawiam na Mistrzostwa Świata na Węgrzech – przyznała zwyciężczyni.

W wadze -55kg Martyna Wiśniewska (Beskid Dragon Bielsko-Biała) pokonała obrończynię tytułu Julię Szyjkowską (Black Widow Obrowo) 3:0. Natomiast w seniorkach -55kg Dominika Plichta (Champion Gdańsk) okazała się lepsza od Patrycji Piętak (KS Gym Fight Wrocław) 3:0.

– W pierwszej rundzie udało się uzyskać przewagę nad przeciwniczką, w drugiej jak i w trzeciej wynik cały czas się zmieniał. Walka była zacięta i wyrównana do ostatniej sekundy, gdyż raz ja, raz Patrycja musiałyśmy nadganiać stracone punkty. Pod koniec ostatniej rundy wyszłam na prowadzenie i walka zakończyła się rezultatem 3:0 – – oceniła Dominika Plichta. – Była to nasza 3 walka bezpośrednia, na razie bilans wynosi 3:0 dla mnie. W formule Kick Light w seniorach jest to moje drugie z rzędu Mistrzostwo Polski. W najbliższym czasie chcę się sprawdzić na MP w Full Contact – dodała.

W juniorach, rok po roku, triumfowali także Kacper Strzemecki (Champion Gdańsk) -69kg 2023 rok i -74kg 2024 rok, a także -79kg Filip Sójka (Center-Team Odolanów) -74kg 2023 rok i -79kg 2024 rok. W pojedynkach finałowych w Mińsku Maz. obaj zwyciężali przed czasem w 2 rundzie – Kacper Strzemecki z Nikodemem Wilczewskim z Rebelii Kartuzy (RSC) i Filip Sójka z Dawidem Borkowskim z Siedleckiego Klubu Sportowego Gladiator (TKO).

Po zawodach powiedzieli:

Kacper Strzemecki, brązowy medalista MEJ 2023: – Jest to mój drugi tytuł mistrzowski w Kick Light. Rok wcześniej zdobyłem tytuł w niższej kategorii wagowej i brązowy medal na ME w Turcji. O zwycięstwie decydowała presja i trzymanie się założonego planu. Zdecydowanie czułem się lepszy w wymianach bokserskich w każdej z walk. Najcięższa była półfinałowa z Bartoszem Sikorą, o sukcesie przesądziły kopnięcia frontalne i wygrywanie wymian bokserskich. Dalsze plany startowe to MP Light Contact, K-1 i Low Kick.

Filip Sójka: – Dla mnie to także drugi tytuł Mistrza Polski w Kick light. W finale walczyłem z Dawidem Borkowskim. Walkę wygrałem dzięki nieustającej presji połączonej z celnymi ciosami. We wszystkich pojedynkach w turnieju zwyciężyłem przed czasem. Natomiast uważam, że najbardziej techniczną walkę, w której wyprowadziłem najwięcej kopnięć, miałem z Filipem Chrapkowskim z Championa Gdańsk. Planuję wystartować i zwyciężyć w MP Light Contact, Full Contact, Low kick oraz K-1.

Ubiegłoroczni Mistrzowie Europy Kadetów, urodzeni w 2008 roku Adam Wójtowicz (Ninja Academy Warszawa) i Pola Stołowska (2008, AZS AWF Warszawa) zostali Mistrzami Polski Juniorów Kick Light.

W wadze +94 kg Adam Wójtowicz wygrał (AB 2) z Alanem Szajczykiem (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk), a w -65kg Pola Stołowska (Klub Sportowy AZS AWF Warszawa) pokonała Marikę Morelowską (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki) TKO 2.

Adam Wójtowicz powiedział: – Na Mistrzostwach Polski, w swoim debiucie juniorskim, stoczyłem 3 walki, wszystkie wygrywając przed czasem. Najtrudniejszy i najdłuższy okazał się ćwierćfinał, zakończony w połowie 2 rundy. O zwycięstwie w mojej walce finałowej zadecydowała głównie spora ilość zadanych low kicków i to, że byłem szybszy. To moje drugie złoto na MP w Kick Light. Pierwsze zdobyłem w zeszłym roku jeszcze jako kadet, potem złoto na ME. Moje dalsze plany to zdobycie Mistrzostwa Polski w K-1 i Low Kicku, a później Mistrzostwa Świata.

Na najwyższym stopniu podium w MEJ stanęli także m.in.:

-60kg Emilia Czarnowska (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska): – Jest to mój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski w Kick Light. O finałowym zwycięstwie zdecydowało na pewno dobre przygotowanie fizyczne, ale też psychiczne. Każda walka była ciężka i przeciwniczki też były dobrze przygotowane, a w niedzielę walki odbywały się ze stosunkowo małą przerwą. Najcięższa jednak okazała się ćwierćfinałowa, rywalka cały czas na mnie napierała, miała ciężki styl walki i wymagało to ode mnie dużego wysiłku i opanowania. W najbliższym czasie planuję starty na MP w formułach ringowych – Full Contact, Low Kick i K-1.

-70kg Kinga Nowakowska (SKF Boksing Zielona Góra): – To moje pierwsze Mistrzostwo Polski Kick Light w juniorach. Wszystkie walki skończyłam przed czasem, przedwalkę stoczyłam z Klaudią Góral wygrywając przewagą punktową w drugiej rundzie, w półfinale miałam spotkać się z Mariną Ziętek, ale niestety nie stawiła się na matę. Finał przebiegł jak najbardziej po mojej myśli i wygrałam przez RSC w drugiej rundzie. Następnym celem startowym jest zdobycie tytułu Mistrza Polski w Full Contact.

-69kg Marcel Piersa (Fight Academy Ostrołęka): – Zdobyłem pierwszy tytuł Mistrza Polski w życiu. Stoczyłem 5 walk, każdą wygrywając przed czasem. O każdym zwycięstwie zdecydowało narzucenie wysokiego tempa oraz świetne przygotowanie. Każda walka była ciężka. W dalszych planach startowych na pewno są Mistrzostwa Polski K-1 oraz Low Kick.

Wyniki walk finałowych MP Juniorów w Kick Light:

+94kg Adam Wójtowicz (Ninja Academy Warszawa) – Alan Szajczyk (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk) AB 2

-89kg Borys Damrath (A&W Team Obrowo) – Jakub Kościelnik (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria) 3:0

-84kg Sebastian Jędraś (X Fight Piaseczno) – Adam Miłosz (Rebelia Kartuzy) wo

-79kg Filip Sójka (Center-Team Odolanów) – Dawid Borkowski (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) TKO 2

-74kg Kacper Strzemecki (Champion Gdańsk) – Nikodem Wilczewski (Rebelia Kartuzy) RSC 2

-69kg Marcel Piersa (Fight Academy Ostrołęka) – Marcin Raszewski (LZS Poprawa Siedlików) TKO 2

-63kg Maciej Konarzewski (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) – Filip Śronek (LZS Poprawa Siedlików) 3:0

-57kg Konrad Wiśniewski (Beskid Dragon Bielsko-Biała) – Milan Zierek (SKF Boksing Zielona Góra) 3:0

+70kg Żaneta Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino) – Wiktoria Sacher (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3:0

-70kg Kinga Nowakowska (SKF Boksing Zielona Góra) – Maja Starosta (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) RSC 2

-65kg Pola Stołowska (Klub Sportowy AZS AWF Warszawa) – Marika Morelowska (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki) TKO 2

-60kg Emilia Czarnowska (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) – Weronika Śmigielska (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) 3:0

-55kg Martyna Wiśniewska (Beskid Dragon Bielsko-Biała) – Julia Szyjkowska (Black Widow Obrowo) 3:0

-50kg Hanna Wilczek (Stowarzyszenie Wiśniewski Kick-boxing Piaseczno-Łoziska) – Aleksandra Paczkowska (Ninja Academy Warszawa) 2:1.