SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Kickboxing
  3. Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: inauguracja w Mińsku Mazowieckim
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: inauguracja w Mińsku Mazowieckim

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: inauguracja w Mińsku Mazowieckim

0
0


Turniejem formuły Kick Light w Mińsku Mazowieckim rozpoczął się sezon 2024 Mistrzostw Polski w Kickboxingu. Startowali seniorzy, juniorzy i weterani, łącznie ponad 400 zawodników i zawodniczek z 91 klubów.

W porównaniu do poprzedniego roku i zawodów w Jarosławiu, tytuły obronili: Michał Grzesiak -94kg, Armin Wilczewski -79kg (poprzednio -84kg), Szymon Majewski -74kg, Sławomir Malik -69kg i Cezary Osieł -57kg (rok temu -63kg) oraz Hanna Wysocka +70kg, Paulina Stenka-Formela -70kg, Amelia Cymerman -65kg, Dominika Plichta -55kg.

W tym gronie aktualnymi Mistrzami Świata Kick Light są Paulina Stenka-Formela i Michał Grzesiak, zaś Wicemistrzem Armin Wilczewski. Drugi, obok Michała Grzesiaka, legendarny nasz mistrz Rafał Gąszczak w finale przegrał z Dominikiem Grzędą. – Z Rafałem znamy się bardzo dobrze ze wspólnych zgrupowań, ale dopiero pierwszy raz walczyliśmy. Finał ogólnie był mocny, w końcu przeciwnikiem był wielokrotny mistrz świata. Przesądziła dyspozycja. Było to dla mnie przetarcie przed mistrzostwami Polski w Low Kicku w wadze docelowej -91kg – mówił kickboxer z Siedlec.

Zawody w Mińsku Maz. ocenili wymienieni bardzo utytułowani nasi reprezentanci:

Michał Grzesiak: – Finał z Bartoszem Papierzem poszedł bardzo szybko, a to z tego względu, że mój rywal wywodzi się z formuły full contact. Więc skupiłem się na niskich kopnieciach, którymi go zasypałem. Wiedziałem, że jest silny fizycznie, dlatego musiałem polegać na szybkości i dużej częstotliwości kopnięć, które okazały się kluczem do zwycięstwa. Z tym przeciwnikiem zmierzyłem się pierwszy raz. Jest to mój dziewiąty z rzędu tytuł, a jeśli chodzi o plany startowe to już będzie zależało od trenerów kadry narodowej.

Paulina Stenka-Formela: – Walka finałowa z Julią Marciniak przebiegała przez wszystkie rundy na moją korzyść. Myślę, że skracanie dystansu i dobry timing zadecydowały o zwycięstwie. Mój bilans z rywalką z pojedynku finałowego, wliczając formuły Light Contact i Pointfighting, to 4:0. Jest to moje piąte złoto w seniorach w Kick Light. Kolejne zawody, na które się szykuję to MP w Light Contact i Pointfightingu.

Armin Wilczewski: – Występ oceniam bardzo dobrze, w ćwierćfinale oraz półfinake zwyciężyłem przed czasem. Finał z Adrianem Korkusem przebiegał według założonego planu przez trenera, wiedzieliśmy od początku na czym się skupiać, a walka do samego końca układała się po naszej myśli. Nigdy wcześniej z tym zawodnikiem nie rywalizowałem. Licząc wszystkie formuły jest to mój 14 tytuł Mistrza Polski. Jeśli chodzi o kolejny start, czas pokaże, teraz będziemy ciężko trenować, by jak najlepiej przygotować się na najważniejszą imprezę tego roku, czyli Mistrzostwa Europy,

Wśród nowych mistrzów kraju w seniorach znalazła się Oliwia Czader (-60kg): – W finale walczyłam z Wiktorią Całką. Prowadziłam na punkty przez wszystkie rundy, a było to nasze pierwsze spotkanie. O zwycięstwie przesądził wzrost, dobrze wychodziły mi kopnięcia bez skracania dystansu, dzięki czemu wygrałam. Był to mój debiut w seniorach i kolejne mistrzostwo Polski w Kick Kight. Następnym startem w tym roku planowo będą MP Full Contact w Płocku.

O swoich występach opowiadali się także inni złoci medaliści MP 2024:

Hanna Wysocka: – Finał z Jenny Jackowską przebiegł zgodnie z moim planem, czyli wygrana przed czasem. O zwycięstwie przeważyła liczba zadanych ciosów i kopnięć. Jest to moje 4 złoto na mistrzostwach Polski w Kick Light z rzędu, odkąd walczę. Z moją przeciwniczką spotkałam się już na starcie kontrolnym w Sulejówku przed mistrzostwami Świata, gdzie również wygrałam. Kolejny start planuję w formule Light Contact na MP.

Albert Mederski: – Finałową walkę stoczyłem z zawodnikiem z Łaskiego Klubu Sztuk Walki Kacprem Stelmasiakiem. Był to nasz pierwszy pojedynek, ponieważ z tego co mówił Kacper jest to jego pierwszy sezon w kategorii senior. Sam pojedynek był naprawdę ciężki, przeciwnik postawił ciężkie warunki, a mówi o tym sam fakt, iż były momenty, że to właśnie on prowadził na kartach punktowych sędziów. Jakie elementy przesądziły o moim zwycięstwie? Myślę, że to moje doświadczenie odegrało dużą rolę i pozwoliło mi zwyciężyć. Teraz pora na odpoczynek, a na celownik biorę Mistrzostwa Polski w Light Contact.

Sławomir Malik: – Finał z Grzegorzem Błotnickim był bardzo zacięty, wysoko postawił mi poprzeczkę. Przed końcem trzeciej rundy udało mi się wypracować przewagę, której – mimo słabszej końcówki – nie straciłem. Był to mój drugi pojedynek z Grzegorzem, ostatnio walczyliśmy 1,5 roku temu na Mistrzostwach Polski Kick Light, które również odbywały się w Mińsku Mazowieckim. Zdobyłem wtedy swój pierwszy tytuł seniorski, aktualnie posiadam trzy w tej formule. Z kolejnych startów w tym roku rozważam między innymi Low Kick, nie wiem natomiast na co pozwolą mi obowiązki uczelniane.

Aleksandra Mądraszewska: – Jest to moje trzecie złoto w formule Kick Light w seniorach. Pierwszy raz walczyłam z Katarzyna Świzdor. Od pierwszej rundy zdecydowanie weszłam technikami bokserskimi oraz kopnięciami. Prowadziłam całą walkę, od początku do końca na dystansie 3 rund. W tym sezonie planuje jeszcze wystartować w MP w formułach: Full Contact, Low Kick, K-1.

Szymon Majewski: – Na Mistrzostwach Polski stoczyłem 4 walki. Finałową kontrolowałem od samego początku, widziałem ciosy przeciwnika i skutecznie na nie odpowiadałem. Mój finałowy przeciwnik Maksym Szymczak pod koniec 1 rundy doznał kontuzji, po zablokowanym kopnięciu. Walka zakończyła się w 1 rundzie z powodu niezdolności rywala do walki. Walczyłem pierwszy raz z tym zawodnikiem. Jest to mój trzeci tytuł Mistrza Polski, a obroniłem go po raz drugi. Aktualnie chcę spróbować czegoś nowego i będę próbował w najbliższym czasie swoich sił na ringu.

Amelia Cymerman: – W finale z Karoliną Słodkowską walczyłam pierwszy raz. Czynnikiem decydującym o mojej wygranej była kontrola bocznego kopnięcia i atak w drugim tempie. Jest to moje piąte złoto w formule Kick Light. Następny start to mistrzostwa Polski w formule Low Kick.

W weteranach wygrywali: +94kg Marcin Kamiński (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra), -94kg Piotr Wypchał (Krakowska Akademia Taekwon-do), -84kg Rafał Szopa (Stowarzyszenie Sportowe Szopa Fight Team Krakow), -74kg Tomasz Orzoł (Fight Academy Ostrołęka), -55kg Sylwia Gondek-Winiarek (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator).

Organizatorem turnieju był Kamil Chłopik i prowadzone przez niego Stowarzyszenie Klub Walhalla Mińsk Maz.

Za 2 tygodnie MP Full Contact w Płocku (seniorów, juniorów), a za 3 tygodnie MP Low Kick w Piotrkowie Trybunalskim (seniorów).

Wyniki walk finałowych MP seniorów:

+94kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) – Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) 3:0

-94kg Michał Grzesiak (Center-Team Odolanów) – Bartosz Papierz (KKT Bałtyk Koszalin) TKO 1

-89kg Adam Piestrzyński (KS Gym Fight Wrocław) – Damian Maciukanis (Kickboxing Team Sejny) TKO 3

-84kg Dominik Kaim (Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki) – Arkadiusz Lasek (Knockout Fight Club – Gdańsk) AB 2

-79kg Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy) – Adrian Korkus (Klub Sportów Walki Szczecinek) 3:0

-74kg Szymon Majewski (Złomiarz Team Gdańsk) – Maksym Szymczak (KS Gym Fight Wrocław) RSC 1

-69kg Sławomir Malik (SKF Boksing Zielona Góra) – Grzegorz Błotnicki (Black Widow Obrowo) 3:0

-63kg Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) – Kacper Stelmasiak (Łaski Klub Sztuk Walki) 3:0

-57kg Cezary Osieł (MKS Janowianka Janów Lubelski) – Radosław Sobczyk (KS Gym Fight Wrocław) 3:0

+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra) – Jenny Jackowska (Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec) TKO 2

-70kg Paulina Stenka-Formela (KTS-K GOSRiT Luzino) – Julia Marciniak (Klub Sportów Walki Szczecinek) 3:0

-65kg Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) – Karolina Słodkowska (Klub Sportów Walki Gorilla Głubczyce) 2:1

-60kg Oliwia Czader (Beskid Dragon Bielsko-Biała) – Wiktoria Całka (KO Team Otwock) 3:0

-55kg Dominika Plichta (Champion Gdańsk) – Patrycja Piętak (KS Gym Fight Wrocław) 3:0

-50kg Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk) – Katarzyna Świzdor (KSW Sokół Jarosław) 3:0.