SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Arleta Podolak na miejscach 9-16
Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Arleta Podolak na miejscach 9-16

Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Arleta Podolak na miejscach 9-16

0
0

Medalistka Drużynowych MŚ i ME, Arleta Podolak zajęła miejsca 9-16 w kategorii -57kg w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi.

W 1/16 finału Arleta Podolak (TS Gwardia Warszawa), zajmująca 30 miejsce w rankingu światowym, spotkała się z Chinką Cai Qi, 16 na liście IJF. Polka zwyciężyła przed czasem.

O awans do ćwierćfinału niestety przegrała z Kanadyjką Jessicą Klimkait, wiceliderką rankingu, która zdobywała medale w ostatnich trzech edycjach MŚ, a po złoto sięgnęła w Budapeszcie w 2021 roku. Jest także brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W poniedziałek startował także Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory), który w 1/32 finału wagi -73kg poniósł porażkę ze zwycięzcą tegorocznego Turnieju Paryskiego Japończykiem Tatsuki Ishiharą.

We wtorek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich walczyć będą: -63kg Angelika Szymańska i Natalia Kropska oraz -81kgh Paweł Drzymał.

Angelika Szymańska (KS Szczepańska Judo Team Włocławek) rozpocznie rywalizację w 1/16 finału od pojedynku z Wenezuelką Anriquelis Barrios lub Holenderką Geke Van Den Berg.

Z kolei w 1/32 finału Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom) zmierzy się z Niemką Deną Pohl i Paweł Drzymał (GKS Czarni Bytom) z Austriakiem Wachidem Borchashvilim.