SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. PE Kadetów w Bielsku-Białej: piąte złoto Zuzanny Banaszewskiej
PE Kadetów w Bielsku-Białej: piąte złoto Zuzanny Banaszewskiej

PE Kadetów w Bielsku-Białej: piąte złoto Zuzanny Banaszewskiej

0
0

Zuzanna Banaszewska zdobyła już piąte w karierze i pierwsze w Bielsku-Białej złoto w Pucharze Europy Kadetów w wadze +70kg. W niedzielę brązowe medale wywalczyli: Julia Troka +70kg, Aleksander Kowalczyk -90kg, Hanna Zaitseva -63kg.

Łączny bilans Biało-Czerwonych to 11 krążków (1 – 3 – 7) i wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej w hali BBOSiR.

Zuzanna Banaszewska, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Kadetów, odniosła 4 zwycięstwa w Bielsku-Białej. Pokonała Czeszkę Annę Krouzkovą, Julię Trokę, Gruzinkę Barbare Gelashvili i w trwającym siedem i pół minuty finale Estonkę Emmę-Melis Aktas.

Wcześniej polska judoczka triumfowała w Pucharach Europy Kadetów: w 2023 roku w Teplicach i Berlinie oraz w 2024 roku w Rydze i Teplicach. W sumie ma już 7 medali z zawodów tej rangi. Miesiąc zajęła również 3 miejsce w Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu.

5 z 6 pojedynków w Bielsko Białej wygrała Julia Troka. Zwyciężyła w rywalizacji m.in. z Holenderką Isalą Boersmą, Austriaczką Michaelę Hoellwart i Anną Krouzkovą.

Na trzecim stopniu podium stanęli także wspomniani Hanna Zaitseva (bilans walk 5-1) i Aleksander Kowalczyk (6-1). O brąz pokonali – odpowiednio – Magdalenę Schenk i Kazacha Batyrzhana Toktara.

Na 5 lokatach, poza Magdaleną Schenk (4-2), uplasowali się z naszej reprezentacji: Emilia Bielawska -57kg (3-2) i Aleksandra Kocięba +70 kg (4-2).