SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Kaleta nie sprostała Delgado, dziś walczą Podolak i Stodolski
Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Kaleta nie sprostała Delgado, dziś walczą Podolak i Stodolski

Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Kaleta nie sprostała Delgado, dziś walczą Podolak i Stodolski

0
0

Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) przegrała w 1/32 finału kategorii -52kg z Amerykanką Angelicą Delgado, Olimpijką z Rio i Tokio. W niedzielę w Abu Dhabi rozpoczęły się Mistrzostwa Świata, ostatni i najważniejszy turniej w kwalifikacjach do Igrzysk w Paryżu.

Biało-Czerwoni wystąpią w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 13-osobowym składzie (9 zawodniczek, 4 zawodników).

Plan kolejnych startów:

poniedziałek 20.05, Arleta Podolak, Adam Stodolski

wtorek 21.05, Angelika Szymańska, Natalia Kropska, Paweł Drzymał

środa 22.05, Katarzyna Sobierajska, Eliza Wróblewska, Beata Pacut-Kłoczko

czwartek 23.05, Kinga Wolszczak, Urszula Hofman, Piotr Kuczera, Kacper Szczurowski

Nasi reprezentanci rozpoczną rywalizację w Abu Dhabi w 1/16 bądź 1/32 finału.

Złoci medaliści otrzymają 2000 punktów, srebrni 1400, brązowi 1000.

Losowanie:

-57kg Arleta Podolak (TS Gwardia Warszawa) – Cai Qi (Chiny) 1/16 f

-63kg Angelika Szymańska (KS Szczepańska Judo Team Włocławek) – Anriquelis Barrios (Wenezuela) lub Geke Van Den Berg (Holandia) 1/16 f

-63kg Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom) – Dena Pohl (Niemcy) 1/32 f

-70kg Katarzyna Sobierajska (UKS Pohl Judo Przemęt) – Assmaa Niang (Maroko) lub Tais Pina (Portugalia) 1/16 f

-70kg Eliza Wróblewska (PGE Akademia Judo Poznań) – Ebony Drysdale Daley (Jamajka) 1/32 f

-78kg Beata Pacut-Kłoczko (GKS Czarni Bytom) – Nadezhda Tatarchenko (AIN) 1/16 f

+78kg Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) – Ivana Sutalo (Chorwacja) 1/32 f

+78kg Urszula Hofman (Polonia Rybnik) – Oxana Diacenko (Mołdawia) 1/32 f

-73kg Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory) – Tatsuki Ishihara (Japonia) 1/32 f

-81kg Paweł Drzymał (GKS Czarni Bytom) – Wachid Borchashvili (Austria) 1/32 f

-100kg Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) – Won Jonghoon (Korea Płd.) 1/32 f

+100kg Kacper Szczurowski (KŚ AZS Gliwice) – Enej Marinić (Słowenia) 1/32 f