SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Koluchstyl
  3. Aktualności
  4. Odszedł Wielki Redaktor i Wydawca Sportowy – Andrzej Bartosik
Odszedł Wielki Redaktor i Wydawca Sportowy – Andrzej Bartosik

Odszedł Wielki Redaktor i Wydawca Sportowy – Andrzej Bartosik

0
0

Andrzej Bartosik /1951-2024/

20 maja w Warszawie odbył się pogrzeb redaktora Andrzeja Bartosika. Andrzej Bartosik był człowiekiem niezwykłym, nieocenionym, ale przede wszystkim o wielkim sercu. Pasjonat sportu, profesjonalny dziennikarz i wydawca, chluba polskiego dziennikarstwa. W 1975 roku ukończył studia dziennikarskie na Warszawskim Uniwersytecie. Swoją przygodę z mikrofonem rozpoczął od pracy w TVP zanim jeszcze powstał program TVP Sport. Stworzył  setki reportaży, felietonów, programów informacyjnych. Robił to z ogromną pasją, starannością i życzliwością. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie  dzielił się z adeptami dziennikarstwa. Swoją życiową pasję realizował do ostatniego dnia życia.

Andrzej Bartosik współpracował z wieloma dyscyplinami sportowymi, m.in. z kolarstwem, zapasami.  W szczególny sposób był związany z polską sztuką walki Koluchstyl. Przez 15 lat z mikrofonem i kamerą przemierzał całą Polskę i niektóre kraje europejskie by udokumentować wszystkie imprezy sportowe w Koluchstyl – mistrzostwa Polski, Europy, świata, Grand Prix i inne turnieje. Zrealizował dziesiątki filmów i reportaży. Swoim rozmówcom zadawał pytania w taki sposób, by każdy mógł poczuć się wygranym, bohaterem filmu i mistrzem. Co najważniejsze i niezwykłe – znał wszystkie zasady Koluchstyl, miał szczególną łatwość do zapamiętywania zawodników i ich umiejętności. Razem z zawodnikami przeżywał ich wygrane i przegrane pojedynki, tak jakby sam przed chwilą stoczył walkę. Swoją osobą dawał świadectwo kultury, altruizmu i uprzejmości. Za swoją pracę w 2011 roku otrzymał od Światowej Organizacji Koluchstyl brązowy medal „Zasłużony dla Rozwoju Dyscypliny Koluchstyl”.

W ostatniej drodze Andrzeja Bartosika nie mogło zabraknąć tych, którym kibicował, których kochał jak rodzinę – przedstawicieli Koluchstyl. Na pogrzebie obecni byli – twórca dyscypliny, prezydent Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesław Koluch wraz z małżonką, prezes Związku Sportowego Koluchstyl Katarzyną Koluch, sekretarz Światowej Organizacji Koluchstyl Karina Kurzewska, wielokrotny medalista Polski, Europy i świata Edward Koluch, sędzia Jan Bajena z małżonką Ireną oraz redaktorzy Wojciech Rędziński, Iwona Rędzińska, Mariusz Serafin, Leszek Dąbrowski, Artur Spodobalski. Wiesław Koluch podczas pogrzebu wygłosił mowę pożegnalną, w której podkreślił, że żegna wspaniałego człowieka, przyjaciela i brata duchowego. Przekazał wspaniałym kobietom – żonie Ewie i córce Ani kondolencje od przedstawicieli polskich związków sportowych Koluchstyl i międzynarodowych organizacji Koluchstyl. 

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” – ks. Jan Twardowski