SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Zapasy
  3. Paryż Mekką zapaśniczek
Paryż Mekką zapaśniczek

Paryż Mekką zapaśniczek

0
0

Rozpoczęła się ostatnia prosta przygotowań do mistrzostw Europy w Kaspijsku. Reprezentacja Polski w zapasach kobiet od dwóch dni przebywa w Paryżu. W tamtejszym ośrodku przygotowań olimpijskich Inset podopieczne trenera Piotra Krajewskiego mają znakomite warunki do treningów. Nie narzekają też na liczne towarzystwo bardzo dobrych zawodniczek z innych krajów, które także szykują się do kontynentalnego czempionatu. Zawodniczki ćwiczą wspólnie i mają też okazję do sparingów. Jest to ostatnia
szansa, żeby jeszcze coś poprawić w przygotowaniach.
– W ośrodku przebywa około 70 dziewcząt. Oprócz nas są także Francuzki, Niemki, Bułgarki i zapaśniczki z Kazachstanu. W Paryżu będziemy przebywać do 20 kwietnia. Chcemy maksymalnie wykorzystać tak dobre warunki – mówi trener kadry kobiet Piotr Krajewski.
Szkoleniowiec po międzynarodowych turniejach w Kijowie i Sofii podjął ostatnie kadrowe decyzje. Już wiadomo, że na mistrzostwach Europy w Kaspijsku reprezentacja Polski wystąpi w następującym składzie:
Anna Łukasiak (50 kg), Katarzyna Krawczyk (53 kg), Roksana Zasina (55 kg), Jowita Wrzesień (57 kg), Agnieszka Król (62 kg), Monika Michalik (68 kg) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (72).
Zaraz po powrocie z Francji i przepakowaniu walizek kadrowiczki jeszcze na kilka dni przyjadą do Spały na ostatnie zgrupowanie, by prosto stamtąd udać się już do Dagestanu.

Waldek Zawołowicz/ pzz